< Na homepage

♥ Nela ♥ a její tipy na dyzajnové dárky

7.12.2015

♥ Nela ♥

Nela Wojaczková je naše nejnovější členka týmu. Moc si jí vážíme, z mnoha důvodů osobních i pracovních. Je naše „specialistka na Twitter“ protože to je pro nás sociální síť, které nikdo moc nerozumíme, ale chceme jí mít. Zároveň Nelu zajímá všechno možné kolem Dyzajnu i designu, tak je nám přínosem i v tomto. Nela nemá žádnou fotku, kterou by sem chtěla dát, tak alespoň její ruka s kočičkou :-).

Takže pokud budete mít během dnů Dyzajn marketu ZIMA 12., 13. a 20.12. jakoukoli připomínku a nebudete nám to chtít jít říci na INFO stan, pište na náš Twitter, Nela to bude hned vědět a ihned vše předá na patřičná místa, aby byla sjednána náprava :-).

—TT—

12247192_10201183647951083_4580382756980828675_n

Tipy na dyzajnové dárky od Nely

Nedávno mi naše skvělá Dyzajn mamá Terezka dala možnost pokračovat v sérii našich článků  „Tipy na vánoční dárky z Dyzajn marketu ZIMA“. Snažila jsem se této výzvy chopit po svém. A že to nebylo úplně jednoduché! Prudké ochlazení venku způsobilo to, že jsem si přibližně po 10 letech znovu vyzkoušela, jaké to je brát antibiotika a skončila jsem v posteli s angínou. Což se Vám na sepsání článku na blog může zdát vlastně jako perfektní situace. Spousta času, Spotify playlistů, teplého čaje a samozřejmě silné kávy, kterou si nedokážu odepřít ani v té největší nemoci, se spojí s jakýmsi tvůrčím a poetickým duchem, který je zakopaný někde hodně hluboko ve mně. A když říkám hodně hluboko, tak myslím opravdu HODNĚ HLUBOKO. Nicméně všechny tyto předpoklady pro sepsání skvělého článku jsou ovlivněny faktorem, že jsem si pořídila hyperaktivní kotě, které má neustále obrovské nutkání, mi se psaním pomáhat. Takže to, že se projde po klávesnici, dopíše spoustu smyslupných vět a výrazů, nebo mi naopak OMYLEM smaže třeba i celý odstavec (který samozřejmě nemám uložený) způsobuje, že je pro mě tohle mnohem náročnější než kterákoliv slohová práce, jakou jsem kdy ve svých školních letech musela napsat. Ale já mám výzvy ráda, a proto Vám představím designéry, kteří mě oslovili natolik, že se bude můj GIFT LIST skládat hlavně z jejich obsahu.

Nepatřím mezi lidi, kteří mají dárky pro své nejbližší nakoupené už několik měsíců dopředu. Jsem spíš ta druhá skupina, která třeba ještě den před Vánoci panikaří, že vlastně vůbec nic nemá. A že je vlastně všechno špatně. A že už nikde vlastně vůbec nic nezbylo. Proto je dle mého Dyzajn market Zima, který je letos poprvé prodloužen na 3 dny (12.,13. a ještě k tomu i 20. prosince) skvělou příležitostí, jak se celé této předvánoční panice vyvarovat.

Abideless2 Abideless

Systematicky bych začala s tím, za co utratím určitě největší množství finančních prostředků (a to ne jenom před Vánoci, ale během celého roku). Oblečení. Nakupovat u lokálních brandů je určitě zajímavější a mnohem prospěšnější, než podporovat komerční obchodní řetězce s nekvalitním oblečením. Abideless je úspěšná značka založená v roce 2014 dvěma nejlepšími kamarády z Bratislavy. Sami tvrdí, že Abideless není pro každého – ale jen pro ty, kteří sdílí stejný styl a nápady. U slovenských kolegů bych se ještě chvilku zdržela a zmínila Dearfriends, kteří jsou na trhu už podstatně delší dobu. Jejich kolekce (včetně jejich prezentace) jsou originální, drzé a vždy perfektně barevně zkombinované.

Dearfriends1 12358242_10201239018175304_192828989_n

 

Milovníci cardiganů, svetrů a velmi pohodlných sáček nebo kabatů si přijdou na své u stánku La Klara. Všechny tyto kousky oblečení jdou přizpůsobit i na míru, takže se nemusíte bát, že vám něco přesně nepadne.

Přiznám se, že v mém životě byste nějakého vlivného muže hledali marně, proto mě věčně vyskytující se otázka „Co koupit na Vánoce pro pány“ doslova obchází velkým obloukem. Díky bohu :-) Přesto bych ale chtěla upozornit na kluky z Krispolu. Krispol Store je česká značka specializující se na handmade výrobu designových pánských motýlků a doplňků v limitovaných edicích z vlastních autorských látek. Kluci jsou opravdoví kouzelníci v oboru a já jejich motýlky miluju, takže ho určitě koupím (třeba své kočce). A vy pro své drahé druhé polovičky, tatínky nebo dědečky neváhejte jeden takový bow-tie pořídit!

Krispol socksinbox

A že ponožky pod stromečkem jsou jedno velké klišé? To možná ano, ale ponožky ze SocksInBox rozhodně stereotypní nejsou. Lákají hlavně svými vzory a barevností – což ocení mladé, ale i starší generace. A pokud nepatříte mezi ty, kteří milují balení vánočních dárků, máte navíc o další starost méně. SocksInBox totiž dostanete rovnou zabalené v kvalitních kartonových krabičkách!

deafmessenger

Ale největší radostí, kterou si na vánočních nákupech můžu udělat já, je každoroční výběr sešitů a diáře na příští rok. U nás si budete moci vybrat hned z několika možností. Mým prvním (a stálým) favoritem je Skoba. Ručně vyráběné sešity, zápisníky a diáře z recyklovaných materiálů a ekologicky šetrného papíru jsou skvělou volbou, jak udělat radost sobě nebo dokonce i svým známým. Dále u nás najdete stánek Deafmessenger – materiál, ze kterých Deafmessanger vyrábí své bloky, sbírá na svých cestách po celém světě. Může se tak stát, že během listování narazíte na stránku z knihy v katalánštině nebo na hrací kartu z Kambodži. A pak je tady Papírna. Pro mě rozhodně největší lákadlo celého Dyzajn marketu (zase). Za tu dobu, co Dyzajn market navštěvuji, je to pro mě už spíše srdíčková záležitost, než jen obyčejný stánek se školními a kancelářskými potřebami. Hlavní předností Papírny je to, že si zakládá na minimalismu a jednoduchém designu. Najdu tady vše, co potřebuji – a navíc v mých oblíbených barvách! Takže není divu, že mezi námi přeskočila jiskra už na první pohled.

papirna Skoba

Dyzajn market navštěvuji pravidelně už pár let. Je až neuvěřitelné, že něco tak velkého a úspěšného, co vyšlo z mnohem komornějšího prostředí kaváren, je teď úplně v jiném rozsahu na Piazzetě Národního divadla. Letošní zimní Dyzajn market je ale pro mě v jedné věci premiérový. A to v tom, že letos poprvé se ho můžu účastnit ne jen z pohledu návštěvníka, ale jako součást týmu. Za což bych chtěla veřejně poděkovat právě Terezce a Tomovi, díky kterým tuhle práci mám. Otevřelo mi to dvěře do úplně jiného světa a nabídlo spousty zajímavých možností. A já doufám, že vám návštěva zimního Dyzajn marketu umožní totéž, co mně.

—Nela—