< Na homepage

10 důvodů proč jít i slyšet Dyzajn market Festival

30.6.2015

10 důvodů proč jít i slyšet Dyzajn market Festival

Je-li mezi účinkujícími vaše oblíbená kapela, tak už to asi dávno víte a termín Dyzajn market Festivalu je již napevno součástí vašeho kalendáře – 1. a 2. srpna na Střeleckém ostrově v Praze.  Zkusíme vás zlákat, ale nejlepší bude stejně přijít poslouchat… Na koho se můžete těšit?

Olats otesoc

Olats otesoc je multižánrová skupina, která o sobě otevřeně říká, že jejich texty nemají žádný hlubší smysl, že melodicky občas vykrádají sami sebe, že drží pohromadě jen díky vidině rychlé slávy a velkých peněz, které se v hudebním průmyslu točí, zatím bohužel mimo cesty, jimiž jdou. To platí i pro jejich vystoupení na Dyzajn market Festivalu, kde si je můžete poslechnout zdarma, ale i přesto nebo právě proto vám slibujeme, že vás budou bavit.

IMG_9107_1

Sunflower Caravan

Už za svůj první singl získali Sunflower Caravan v několika anketách nominaci na Objev či překvapení roku. Toto pražské trio si udělalo jméno nejen v Česku, ale i ve Švédsku, podívali se i do dalších evropských států, kdy na některých koncertech vystupovali z Glenem Hansardem a Markétou Irglovou a třeba irskému publiku se představili jako předkapela THE FRAMES. Dnes se tedy tato trojice muzikantů těší zasloužené pozornosti a nám zbývá jen těšit se, čím nás spojení virtuózní hry frontmana Andyho Čermáka na hammondky a piano a solidní power popový základ se 60´s náladou překvapí na Střeláku.

sunflower-caravan-by-michal-rejzek

Čoko Voko

Toto kontroverzní holčičí duo svérázných Brňaček je třeba slyšet naživo. Na svých internetových stránkách  se uvádějí takto: „Jsme od roku 2006 nejsyrovější a nejznámější z hudebně nenadaných kapel v Brně. Hrály jsme už na učilišti, v Roxy, v notářství, na Flédě, na dědových narozkách, v Dobrém ránu s ČT a na party pro delikventy – jen u Vás ne. A pokud ano, tak by to stálo za zopakování.“ A taky že stojí a opět po roce dá Dyzajn market Festival holkám zase prostor „říci něco až intimně samy za sebe a nechat se při tom svádět k fikčním odbočkám směrovkami jazyka a rýmů“.

1000x1000-1332145908-cokovoko

Pilot

Nejmladší kapela na našem festivalu. Funguje rok a půl, v současné sestavě hrají necelý rok. Žánrově se pohybují někde na pomezí popu a rocku. Jak o sobě napsali „v kapele jsme čtyři a používáme spoustu nástrojů, od bicích až po piano“. Přesto, že jsou na scéně relativně krátce již stihli vyhrát, co se dalo. V rámci letošního Ladronka festu soutěž studentských kapel, v rámci Majáles se probojovali až na velkou stage, a kapela Chinaski si je vybrala jako předskokana na svůj koncert. Prostě je to parta mladíků, kteří už mají solidně našlápnuto a myslíme, že vás budou bavit a jednak se může stát, že po letech si vzpomenete na zrod nové legendy a budete říkát „to já je pamatuju ještě když hráli na Střeláku“.

pilot-profil-2015

Circus Problem

Už třetím rokem obohacuje skupina Circus Problem pražskou scénu world music svým dravým stylem postaveným na mixu balkánské cikánské a klezmer hudby, diskotékového beatu, electro swingu i líbivého popu. Své první zkušenosti a také fanoušky Circus Problem sbíral na ulici a z hospodské bandy udělat kapelu, která bude hodna vystoupení pódiu, nebylo vůbec jednoduché. Posuďte sami, zda se jim to povedlo a přijďte si poslechnout původní tvorbu i originální předělávky v podání sextetu muzikantů hrajících na akordeon, housle, klarinet, tubu, eufonium, trombón a bicí soupravu doplněnou o pochodový buben.

1467409_694959430637327_3183874611837327722_n

Vložte kočku

Tato čtyřčlenná pražská formace mate svou hudbou všechny „škatulkáře“. Mísí totiž ve své tvorbě celou řadu žánrů. Nejsnadněji je můžeme zařadit pod alternativní rock, ale na své si přijdou i fanoušci elektronických či rockových rytmů, folku nebo rapovaných textů plných přesmyček, novotvarů a her s významem. Je tedy zřejmé, že díky své originální tvorbě napříč žánry, se Vložte kočku líbí takřka každému. Nemáte-li tedy ještě tuto kapelu ve svém nejhranějším playlistu, přijďte si je oblíbit v srpnu na Střelák.

vlozte-kocku-e1429994212183

Jelen

Na stále populárnější syrovou autentickou hudbu akustických nástrojů s minimální postprodukcí sázejí muzikanti z Přibyslavi a Prahy, říkající si Jelen. Anděl za Objev roku a zlatá deska za třítisícový prodej alba Světlo ve tmě je důkazem toho, že se jim to vyplácí. Pražský písničkář Jindra Polák, zakladatel, zpěvák a kytarista kapely o své hudbě sám říká, že je plná energie, emocí a není zbytečně přeplácaná. A jak říká, tak se stane a i my se necháme strhnout energickými Jeleny a odneseme si ze Střeláku nezapomenutelný zážitek.

11156321_1004248159587573_4334415158112775111_n

 

Eddie Stoilow

Kapela jiné reality, která spolu hraje ve stejném složení již 12 let. Toto výročí letos v dubnu oslavila neskutečným koncertem a mejdanem v Lucerna Music baru a právě suvenýr z této akce můžete získat i na Střeleckém ostrově, pakliže si koupíte fanouškovský balíček Eddie Stoilow na našem Hithitu. Kapela má neuvěřitelný tah a jejich spontánnost je tak obrovská, že živě strhne snad všechny a nikdo si pak nepřeje aby přestali hrát. Jedna s hlavních kapel sobotního programu se na koncert již těší a věřte tomu, že to bude fest mejdan, který rozstřelí celý Střelák. Popisovat hudbu se dá jen těžko a proto je lepší si jí přijít prostě poslechnout.

1508210_10152795140457014_6420829327554213608_n

PSH – Peneři Strýčka Homeboye

Myslím, že existuje, jen málo lidí v Čechách, kteří neznají pojem PSH. Tato česká legendární skupina se svým přínosem pro hip hopovou kulturu již zapsala do kronik a hlavně do paměti každého posluchače rapu. Každý zná minimálně jeden song a i ten a mnoho dalších si proto přijde poslechnout a to ještě zadarmo na skvělou akci Dyzajn market Festival na Střeláku. To by bylo, aby se pod rytmem rapu nezačal celý ostrov hýbat do rytmu. Popisovat někomu co všechno dokážou  Orion, With, Trafik nebo Vladimír 518 je úplně zbytečné, radši bych si je šel poslechnout!

53769

No Surprise

Kapela, která má za sebou již pěknou řádku vystoupení, momentálně, ale díky novým sestavám a drobným obměnám mají velký tah a hrají na mnoha letošních festivalech. Proto není divu, že hrají i na našem festivalu. Pohodová propracovaná souhra vás překvapí a budete stržení nadšením a energií s kterou kluci hrají.
479820_231212103686802_619561458_n

—PanK.—