Blog

Only in Czech

„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“
05/12/2018

„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“

Designérka a autorka značky BLAHO Blanka Hovorková není holka z porcelánu, byť jí osud českých porcelánek není lhostejný. Miluje jednoduchost, minimalismus a porcelán. Rozbuší se jí srdce vždy, když o něm slyší nebo ve výloze zahlédne produkty z tohoto sofistikovaného materiálu, který má v Česku dlouhou tradici. Její hrnek najdete ve sbírce Umělecko průmyslového muzea a koupit si její „nádobí“, jak své výrobky sama pojmenovává, můžete také v Dyzajnoffu v Ostrovní ulici v Praze nebo na zimních Dyzajn marketech 8.–9. a 15.–16. 12. na náměstí Václava Havla v Praze.

...
Na Vánoce kolem světa
20/11/2018

Na Vánoce kolem světa

Během letošních zimních Dyzajn marketů se vaše ratolesti mohou zatoulat do všech koutů světa. Bude je tam hnát zvědavost, jak slaví Vánoce jiné děti na různých místech naší planety, protože právě takový tvůrčí program si připravily organizátorky dětského koutku Dyzajn marketu Terka Vorlíčková a Johanka Plháková.

...
Šperky s mužským obsahem
11/11/2018

Šperky s mužským obsahem

„Výzvy kamarádovy ženy – zlatnice, že bych o tomto řemesle mohl přemýšlet, že by mě rádi zaměstnali, jsem se chytil okamžitě,“ vzpomíná šperkař Lubor Baum.

...
Sukně do sbírky
10/11/2018

Sukně do sbírky

„Podnikání jsem brala jako určitou formu sebevyjádření, fungování a trávení volného času. Našla jsem se v tom,“ říká Lucie Černohorská (Laštůvková) o své oděvní značce Black Mountain.

...