< Na homepage

Jak se fotil vizuál Dyzajn marketu Zima

28.9.2015

Nafotit zimní vizuál se zprvu vůbec nedařilo, ale nakonec vše dobře dopadlo.

3I8A8119

Není tak jednoduché, už v srpnu myslet na zimu, i když já osobně zimu zbožňuju. A když už se zdálo, že je koncept vymyšlen začalo klasické shánění stejného termínu všech zúčastněných. Povedlo se jak fotograf tak modelka a malé modelky měli čas, o produkci a arťákovi nemluvě, lokace byla domluvena není nic jednoduššího než vyrazit. Ale stala se taková drobná věc v termín focení se na Piazzetě Národního divadla konala společenské akce a bylo to. Focení se odkládá a hledá se nový termín. Najednou to bylo ještě těžší než napoprvé. Ale nakonec jsme se opět domluvili. Je dobré, když fotíte zimu v létě, fotit spíš v odpoledním slunci a proto byl sraz až v pět. A protože je krásná druhá polovina září a je teplo celý týden, nikdo nepředpokládá, ani rosničky, že by mělo pršet. Ano nikdo to nepředpokládal, a proto se to stalo, začalo pršet kolem druhé a už nepřestalo. A když chcete fotit jak si děti hraji ve sněhu a válejí se v něm nějak vám k tomu ta voda nesedí.

3I8A7984-2 1

 

Teď už nás, ale vážně tlačil termín dodání a tak jsme se museli dohodnout na poslední možný termín. A do třetice se vše povedlo. Najednou je tady krásný tropický čtvrtek v září, teplota kolem třetí odpoledne dosahuje 28 stupňů, děti a modelka se oblékají do rukavic, zimních bund a bot, čepice, šály a jdou si hrát do sněhu, který kolem nich pohazujeme a stříkáme ze spreje. Vítr na Piazetě je dost nepřítel, ale pár záběrů se daří. Po vyházení 6 kg sněhu, ho děti vesele sbírají a snaží se v něm dělat andělíčka. Taky jeden z původních návrhů na fotografii. Nakonec je vše tak spontánní,  že maminka si hraje s dětmi ve sněhu, ty ho po sobě hází pořád, ani už jim nemusíte říkat pokyny a my pořád dokola pohazujeme sníh ze všech stran a fotografka fotí. A rozhodně není sama. Je zde spoustu turistů, kteří také fotí, ale nás jak fotíme. Vypadají v žabkách a kraťasech  dost divně J, když sněží. Oni taky moc nechápou o co se tam snažíme, jak si nás fotí a pak si také chtějí hrát se sněhem, vzpomenu si jak jsem si jako malý hrával u babičky s krabičkou sirek na které byl obrázek orla, který nesl v pařátech sirky a na těch sirkách byl orel, který nesl v pařátech sirky a na těch…

3I8A8128-2

Důležité ale je, že se to povedlo, na fotce je zima, radost a ukončuje se tak celý příběh reportážních fotografií pro DM grafiku roku 2015.

Hlavní myšlenkou byla pro celý rok reportážní fotka, fotka lidí, kteří chodí na Dyzajn market a rádi nosí to co si na něm koupí. Zároveň jsme se snažil vždy naznačit náladu, pocit jednotlivého období. Snad se vám tedy i poslední fotka líbí jako ty předešle. Končí tak i procházky Prahou symbolicky právě na Piazzetě, kde vždy najedete svůj oblíbený Dyzajn market. Konec jedné etapy znamená, že v dalším roce se můžete těšit na nový design, protože to přeci patří k Dyzajn marketu, vždy něco nového, originálního a zajímavého.

3I8A8056

Modelka (maminka): Lenka

Děti: Viki a Vanesska

Fotografka: Marta Řezáčová

Creativ director: Klára Hájková – Formaat

Produkce, režie: PanK.

Podstatná rekvizita: sníh a smích

Lokace: Piazzeta Národního divadla

 

—PanK—