< Na homepage

Řeklo Vám už někdy Vaše dítě, že by chtělo být filmařem? Po návštěvě v Ponrepu se to může hravě stát :-)

11.2.2016

Po čtvrt roce bude zase #minidyzajn! Těším se na spoustu inspirace, kterou akce přinese a o to se s Vámi teď chci podělit…

Nemohu se dočkat setkání s dyzajnéry a zákazníky v komorním prostoru, méně lidech a hlavně ve větší pohodě. Konečně budu mít čas nechat se změřit Lucinkou z Black Mountain, aby mi mohla ušít šaty a kabátek na míru. Na to není na Piazzetě prostor, neboť u Lucky je vždy obří fronta jako na kafe.

Těším se taky na detailní prozkoumání výtvorů dvou šperkařek – Simony Kafkové a VITALIA art. První je uznávaná designérka z UMPRUM a nikdy u nás nevystavovala, druhá uzavírá květiny do křišťálové pryskyřice a vypadá to skvostně! Určitě si něco pořídím.

SimonaKafkova05 VitaliaArt02

Prostor Ponrepa (měla jsem za to, že se místu říkalo Ponrepo Bio Konvikt) je členitý a zajímavý. Nabízí prostornou kavárnu s vyvýšenou částí s pár stolky, zadní prostor u kino sálu, kino sál a pak i svažitý dvorek. Toto místo jsem vlastně vůbec neznala a mile mě překvapilo, že se v samém srdci Prahy nachází taková oáza klidu.

Kavarna2 Kavarna6

Těším se také na setkání s přáteli. Protože tentokrát jsme nezaplnili kavárnu a přilehlé prostory designéry zcela, takže bude i několik stolků k posezení u kávy a tak.

O prázdninách jsem na malém polosoukromém festiválku viděla staré animované pohádky a byly nádherné, tak se těším i na doprovodný program v kino sále, kde krátké animáky budou promítat. Workshopy Ponrepo dětem pak doporučuji kamarádkám s většími dětmi, jsou zajímavé a jednoduché. Do tvorby vlastního krátkého animovaného filmíku se zapracujete vy a vaše děti i na několik hodin…

Pro mě osobně je #minidyzajn takový návrat ke kořenům… Dyzajn market začal před více než pěti lety právě v malé kavárně. Nyní, když je známý jako prestižní akce na Piazzetě a oblíbený širokou veřejností, se nostalgicky vracíme tam, kde jsme začali a tak chceme nejen podpořit zajímavé prostory, ale umožnit i návštěvníkům pobavit se s designéry v místě, kde je teplo, nejsou tam tlačenice, protože designérů je tam pár, takže je prostor i čas prohlédnout si tvorbu všech detailněji.

A takhle ta pohoda vypadala očima fotografa Marka Volfa v listopadu 2015 v kavárně Nacafe na Letné.

1 (2) 3 (15)

—TT—