< Na homepage

Tipy z Dyzajn marketu ZIMA od dyzajnlaverky Gabriely

2.12.2015

Ahojte všechny *dyzajnlaverky* a *dyzajnlavři*! :-)

Já, Gabriela, milovnice Dyzajn marketu, jsem byla oslovena možností promluvit k vám skrze tento blog – s velkou poctou (ale i s velkými obavami) tuto nabídku přijímám.

12187932_10207013862778368_606480566061310653_n

Blíží se vánoční čas a všechny *Ježíšky* čeká shánění dárků… Pojďte se se mnou podívat na pár tipů, jak se nestresovat a nákup si užít. Přísloví povídá, že Lucie noci upije, ale dne nepřidá – nám ale již tradičně (plus mínus den) přidá alespoň zimní Dyzajn market – myslím, že nám tím ty upité minuty ze dne dosti vynahradí! :) O víkendu 12. a 13.12. se opět zaplní piazzeta u Národního divadla nejen lidmi (jako každý den), ale i šikovnými ručičkami dyzajnérů a jejich krásnými výtvory. Samozřejmě jsem si vědoma toho, že každý máme jiný vkus, ale na Dyzajnu si své najde určitě každý! A kdo nenajde „nic“ 12. a 13., může přijít ještě 20., kdy na Piazzetě bude dalších jiných 150 dyzajnérů.

001Upekla1 001Upekla2
Za mě jako návštěvníka by klidný nakupovací víkend začal následovně: Po vyklopení se z narvané tramvaje zamířím ke stánku s kávou a svařákem VinCaffé, u Upekla si smlsnu na výtečném koláči či mrkvovém dortu, zahřátá a nabitá energií začnu plout mezi stánky – na tak úžasném místě, jakým Piazzeta Národního divadla rozhodně je, to jde úplně samo! V klidu… Cítím tu jen vůni, příjemnou náladu, milé lidi a krásné věci – a můj čich mě určitě nezklame!

Kdo mě zná, ten ví, že moje první cesta vede vždy k Black Mountain – úžasně šikovná a milá dyzajnérka Lucinka a její tým. U ní potkáte nepřeberné množství sukní, šatiček, šatovek, kabátů a triček – všechno malované či vyšívané či s autorskými potisky a hlavně z kvalitních látek a s láskou ušité. Které ženě jedna sukně sedne, ta se vrací vždy pro další :-)

006BlackMountain1 006BlackMountain2

Za oblečení bych dále vyzdvihla eh sisters – milé duo sester Evči a Hanky, které se o práci dělí. Mají sukně, trička, ponča, nákrčníky – vše s autorským sítotiskem a vše s milým nápadem. No a k sukni to chce něcooo… No co třeba tričko od Natyris a punčochy od PipiPunk? Natyris nabízí boží trička s omyvatelnou tabulkou na kterou jde křídou psát – již dlouho plánuji pořídit jedno puntíkaté a čmárat si křídou na hrudník! :D Kromě triček Kristýna vyrábí i sukýnky všelijak barevné a vzorové, tenhle stánek bývá hooodně barevný! No a PipiPunk jsou ty nejvíc boží punčocháče pod sluncem :-) Tak pánové, co na to říkáte – už víte, co koupíte přítelkyni?

017EhSisters1 016Natyris1
030PipiPunk1

A dámy, co najdeme pro naše pány? Nemám to úplně dokonale očíhlé, ale obleky od Bernhardtu, ponožky od SocksInBox a motýlek a boty od Krispol store nezní vůbec špatně…. A kluky Krispoláky určitě nevynechejte, jsou to moc fajn pánové – Tom a Kristián :-)

vyrp11_63Josef1-web1 016SocksInBox

001Bernhardt1 Bernhardt zde, Krispol store vlevo nahoře, Socks in box vpravo nahoře

Tak a teď jdeme na brašny a kabelky… Lobuju za ZasPasky – boží nápad, pro dámy i pro pány, větší i menší, společenské i volnočasové, v každém případě originální!!! Já osobně už nějakou dobu jedu na Péťaholka kablekách, fajnové jednoduché kabelky, ale praktické – látkové i koženkové, barevné i šedé, čisté i vyšívané :) A přenádherné kabelky má také KikiBike! A když je potřeba zabalit telefon nebo tablet před tím, než ho hodíme jen tak halabala do tašky, tak jedině do obalu od Mad Maxe!

015ZasPas2 012Petaholka1

005MadMax1 Fairytale-nature-8

Nahoře vlevo ZasPas, nahoře vpravo Péťaholka, dole vlevo MadMax, dole vpravo Kikibike

A máme tu další tipy na dárky pro dámy malé i velké, přítelkyně, kamarádky, maminky – na řadě jsou šperky. Vezměme to podle materiálu:
Papírové – krásné barevné origami šperky od atelier MATE udělají radost každé, která chce být v davu jiná.
Plastové – IMH šperky z plastových lahví udělají radost recyklujícím dámám!
Kovové – Intimity – značka, která je nejvíc skvělá pro alergiky, šperky jsou pevné, lehké a z chirurgické oceli.

035AtelierMate2031IMHšperky2030Intimity
Na prvních dvou dnech Dyzajn marketu ZIMA seženete také hromadu dalších super věcí! Pro brože mám dva vítěze – le_tro a Deers! Deers jsou srdcovka, protože každý musí mít jelena – bez pochyb!!! Jedna kolegyně mi říkala, že jelen je symbol Česka – špatně pochopila jinou kolegyňku, ale proč nesouhlasit?! A le_tro je taky potřeba, jejich hlášky na brožích či klíčenkách jsou prostě boží!

12227679_769518413175905_4686696972234411081_n Deers_jeleni_sperk-_skupina2-kopie

No a těm slečnám, kterým sluší kytičky, doporučuji věnečky a jiné květinky od Magaela a Le Petite Joie. A na oblíbený zimní svařáček se jednoznačně hodí hrneček od Studia Malíská.

012Magaela1 009StudioMaliska2
Po celou dobu Dyzajn marketu na vás čeká i stánek s Limitovkou vytvořenou pouze pro tento daný Dyzajn market ZIMA na zadané téma a barevnost.  17 vybraných autorů připravilo pohádkovou kolekci laděnou do červena, bíla a zlata a nebylo by to poprvé, kdy by se už od sobotního rána některé zákaznice „hádaly“, kdo tu *dyzajnovku* viděl první a komu bude patřit :-)!

Bonusem při tomto Dyzajn marketu bude ještě jeden den navíc – 20.12. – těsně před tím, než Vánoce odstartují… Asi třetina dyzajnérů bude totožná jako 12. a 13., ale dalších 150 bude nových. Tento den doporučuji: Design empathy a BEΛd VP a nadýchané sukýnky od Tulles by Tess!

003TullesByTess1 008DesignEmpathy1

Tak co, uvidíme se na Dyzajn marketu ZIMA?

 

—Gabriela P.—