< Na homepage

Zpět ke kořenům

12.10.2015

Nostalgie. Asi každý zná ten pocit, když začne vzpomínat a najednou zničeho nic se trochu pousměje a hned mu je lépe. Nostalgie je pro každého z nás hodně důležitá, protože nám pomáhá si uvědomovat sama sebe, kde jsme a čeho jsme dosáhli. Dyzajn market slaví 5 let od svého založení. Dyzajn mamá (ano tak jí opravdu musíme říkat, protože jí opravdu je) Terezie před pěti lety zasela pomyslné semínko něčeho, v co ani nikdy nedoufala. V podstatě ze své potřeby tvůrkyně šperků a potřeby pomáhat i dalším designérům, zorganizovala v kavárně Jericho akci, kde prezentovala své origami šperky spolu s dalšími 12ti tvůrci.

_MG_2269

O pár let později je již Dyzajn market na piazzetě Národního divadla, prezentuje se zde přes 160 dyzajnérů a nástěvnost překračuje 15 000 lidí za celý víkend. Nečekaně a bez jakýchkoli kalkulů se postupně Dyzajn market stal největší open air prodejní výstavou autorské tvorby u nás.

12006213_763965350395797_8735439197313859580_n

Po těchto úžasných pěti letech jsme se rozhodli, že se chceme vrátit i ke kořenům. Tým nyní funguje tak pěkně, že je to možné pracovat na dvou akcích současně, na velké i malé verzi.  Chceme opět zkusit uspořádat malý Dyzajn market v kavárně, kde všichni strávíme krásný a pohodový den. Den, kdy návštěvník i dyzajnér budou mít opět k sobě blíže. Pečlivě jsme vybrali 16 dyzajnérů a kavárnu Nacafe na Letné (tato kavárna je už rok naší pracovnou, kanceláří a máme ji prostě rádi). Vybrali jsme jak nejlepší designéry, kteří se Dyzajn marketu účastní již leta, ale i u nás úplné nováčky, nikoli v tvorbě. V sobotu 7. listopadu to všechno vypukne – od 12:00 do 19:00 se na Vás všichni těšíme. Je možné si tam popovídat i s námi z týmu, protože někteří z nás tam nejdeme jen nakoupit, ale prostě i pobýt. Tým nyní funguje tak pěkně, že je to možné pracovat na dvou akcích současně, na velké i malé verzi.

Tik tak, tik tak. To už odpočítáváme každý den do Nacafe #minidyzajn. Pokud chcete vědět co za designéry Vás bude očekávat, sledujte naši událost na Facebooku.

_MG_3179foto_Tomáš_Polák

P.S. jsem tím dokonce tak nadšený, že se mi rozbušilo srdce. Chceme rozbušit srdce i Vám, tak určitě doražte!

—Tom—