podporujeme

Dyzajn market podporuje níže uvedené projekty, které samy pomáhají jiným.

I my se za sebe chceme ohlédnout a vidět, že jsme tu byli i pro druhé.

Myslíte, že vám také můžeme nějak pomoci? Napište nám.

 

ELPIDA

Realizuje dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů.

Projekt „Ponožky od babičky“ zaměstnává v současnosti přes 160 babiček / pletařek z celé České republiky, v jejichž šikovných rukách vzniká velmi specifická kolekce ponožek z darované vlny, které především v zimních měsících na Dyzajn marketu vždy seženete.

ELPIDA_logo_1


SWEETER

Pomáhá nezaměstnaným.

Sweeter: „Chceme, aby vše, co děláme, dávalo smysl. Proto jsme se rozhodli zaměstnat ženy, které i přes velké životní i pracovní zkušenosti mají problém sehnat práci nebo přivýdělek. Jsou to paní před důchodem, které „jako neperspektivní“ ztratily práci a už ji nemohou najít.“ Jejich ručně pletené dětské svetry, čepice, šaty i povlaky na polštáře jsou vždy k dostání na Dyzajn marketu zima.

Print


SVĚTLUŠKA

Svítí tam, kde je tma.

Světluška již více než 10 let svítí na cestu lidem s těžkým zrakovým postižením. Přispívá jim na osobní asistenci, vodicí psy a speciální pomůcky, které jim usnadňují každodenní život.  Mezi nevidomé ročně rozdělí více než 10 milionů korun a pro mnohé v ČR se stala symbolem pomoci lidem s těžkým zrakovým postižením. Na Dyzajn marketu zima si můžete zakoupit křišťálové vánoční ozdoby, které vyrobili nevidomí, a také přispět do sbírky Světluška.

Světluška


NaFilM

Vzdělává v oblasti českého filmu a kinematografie.

Projekt NaFilM má v úmyslu založit (a založí) muzeum českého filmu, kulturně-vzdělávací centrum, které v České republice zatím chybí. Tato instituce by se měla stát živým centrem setkávání se, vzájemné inspirace, místem zážitkového poznávání a aktivního vzdělávání pro nejrůznější skupiny návštěvníků, kteří by zde mohli vzrušující médium vnímat všemi smysly. Zajímavé workshopy projektu NaFilM můžete navštívit i na Dyzajn marketu.

NaFilM Národní filmové muzeum LOGO (1)


FUNKY DOG

Pro šťastnější zvěř.

Stylové a elegantní motýlky pro psy, které podporují útulky i další organizace věnující se záchraně zvířat. Jsou vyráběny v chráněných dílnách PROSAZ v Praze a D.R.A.K. v Liberci a v Tanvaldu. Projekt „Motýlci sluší a pomáhají“ pomáhá tak nejen zvířatům, ale i lidem v nouzi a na Dyzajn marketu je pravidelným účastníkem.

funky_dog_logo_v06


CESTA DOMŮ

Pomáhá v nejtěžších chvílích života.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi. Zakoupením dárku na Dyzajn marketu pomůžete totiž Cestě domů pomáhat těm, kdo pečují doma o své nejbližší, kteří umírají.

Logo Cesta domů


CHARITY GUMS

Žvýkačky a společenská odpovědnost?

Charity gums jsou žvýkačky ve speciálních obalech. Projekt spolupracuje s českými autory, kteří vytvářejí vtipné, roztomilé, černohumorné a další různé motivy na vysunovací obal žvýkaček. Z každého prodaného balení putuje částka 2,50 Kč nejrůznějším neziskovým organizacím. Na Dyzajn marketu jsou pravidelně k dostání, a tak je možné pomáhat celoročně.

Charity Gums Logo Kopie