podporujeme

Dyzajn market podporuje níže uvedené projekty, které samy pomáhají jiným.

I my se za sebe chceme ohlédnout a vidět, že jsme tu byli i pro druhé.

Myslíte, že vám také můžeme nějak pomoci? Napište nám.

 

ELPIDA

Realizuje dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů.

Projekt „Ponožky od babičky“ zaměstnává v současnosti přes 160 babiček / pletařek z celé České republiky, v jejichž šikovných rukách vzniká velmi specifická kolekce ponožek z darované vlny, které především v zimních měsících na Dyzajn marketu vždy seženete.

ELPIDA_logo_1


SWEETER

Pomáhá nezaměstnaným.

Sweeter: „Chceme, aby vše, co děláme, dávalo smysl. Proto jsme se rozhodli zaměstnat ženy, které i přes velké životní i pracovní zkušenosti mají problém sehnat práci nebo přivýdělek. Jsou to paní před důchodem, které „jako neperspektivní“ ztratily práci a už ji nemohou najít.“ Jejich ručně pletené dětské svetry, čepice, šaty i povlaky na polštáře jsou vždy k dostání na Dyzajn marketu zima.

Print


SVĚTLUŠKA

Svítí tam, kde je tma.

Světluška již více než 10 let svítí na cestu lidem s těžkým zrakovým postižením. Přispívá jim na osobní asistenci, vodicí psy a speciální pomůcky, které jim usnadňují každodenní život.  Mezi nevidomé ročně rozdělí více než 10 milionů korun a pro mnohé v ČR se stala symbolem pomoci lidem s těžkým zrakovým postižením. Na Dyzajn marketu zima si můžete zakoupit křišťálové vánoční ozdoby, které vyrobili nevidomí, a také přispět do sbírky Světluška.

Světluška


NaFilM

Vzdělává v oblasti českého filmu a kinematografie.

Projekt NaFilM má v úmyslu založit (a založí) muzeum českého filmu, kulturně-vzdělávací centrum, které v České republice zatím chybí. Tato instituce by se měla stát živým centrem setkávání se, vzájemné inspirace, místem zážitkového poznávání a aktivního vzdělávání pro nejrůznější skupiny návštěvníků, kteří by zde mohli vzrušující médium vnímat všemi smysly. Zajímavé workshopy projektu NaFilM můžete navštívit i na Dyzajn marketu.

NaFilM Národní filmové muzeum LOGO (1)


FUNKY DOG

Pro šťastnější zvěř.

Stylové a elegantní motýlky pro psy, které podporují útulky i další organizace věnující se záchraně zvířat. Jsou vyráběny v chráněných dílnách PROSAZ v Praze a D.R.A.K. v Liberci a v Tanvaldu. Projekt „Motýlci sluší a pomáhají“ pomáhá tak nejen zvířatům, ale i lidem v nouzi a na Dyzajn marketu je pravidelným účastníkem.

funky_dog_logo_v06


CESTA DOMŮ

Pomáhá v nejtěžších chvílích života.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi. Zakoupením dárku na Dyzajn marketu pomůžete totiž Cestě domů pomáhat těm, kdo pečují doma o své nejbližší, kteří umírají.

Logo Cesta domů


CHARITY GUMS

Žvýkačky a společenská odpovědnost?

Charity gums jsou žvýkačky ve speciálních obalech. Projekt spolupracuje s českými autory, kteří vytvářejí vtipné, roztomilé, černohumorné a další různé motivy na vysunovací obal žvýkaček. Z každého prodaného balení putuje částka 2,50 Kč nejrůznějším neziskovým organizacím. Na Dyzajn marketu jsou pravidelně k dostání, a tak je možné pomáhat celoročně.

Charity Gums Logo Kopie


DOPLNĚK PRO ŽIVOT

Neskutečné příběhy skutečných lidí.

Projekt zapojuje sociálně vyloučené lidi (například handicapované nebo matky handicapovaných dětí), kteří nemohou chodit do práce. Z domova šijí originální ručně vyráběné společenské motýlky, ke kterým vždy píší příběh – nejen ten svůj životní, ale také příběh daného motýlku. Z každého prodaného motýlku jde polovina ze zisku přímo do rukou těchto žen.

Doplnek_pro_zivot


METRÁŽ

Designový projekt se sociálním přesahem.

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. Vznikají zde designové doplňky a móda, kterou spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

metraz_logo_negativ