Pozvánka k přihlášení se na Dyzajn market Jaro 24.-25. 3. 2018

ONLY ENGLISH?

PLEASE CONTINUE, HERE…

PROČ SE ZÚČASTNIT DYZAJN MARKETU?

Jsme nejoblíbenější výběrová prodejní akce pro široké spektrum designérů, umělců, autorů, návrhářů a výtvarníků… zkrátka pro tvůrce všeho krásného, originálního a kvalitního. Jsme tu i pro ty, co umí skvěle připravit jídlo nebo pití.

Jsme akcí konající se v samotném historickém centru Prahy u Národního divadla na náměstí Václava Havla, tematicky – jaro, léto, prázdniny, podzim a zima. Máme skvělou PR propagaci, jak skrze naše, tak i spřízněné sociální sítě a média. Přestože jsme akce s volným vstupem, je vždy k Dyzajn marketu připojen i kvalitní kulturní program – divadla nejen pro děti, koncerty, DJs, autorská čtení, dětský koutek, workshopy a módní přehlídky.

Za Dyzajn marketem stojí kreativní tým, a tak vymýšlíme stále nové nápady, které Vám tvůrcům umožňují zviditelnit se a posunout Vaši tvorbu kupředu.

Máme silnou Facebookovou stránku i událost a mnoho různorodých mediálních partnerů. Díky tomu, účastníkům, lokalitě a našemu týmu je návštěvnost za víkend kolem 15 000 až 20 000 příchozích na akci.

KDY?

sobota a neděle 24.–25. 3. 2018

10.00–19.00 (oba dny)

KDE?

náměstí Václava Havla, Praha 1

CO SI ZAMAPATOVAT?

 • Potvrzení o přijetí přihlášky si můžete zkontrolovat v přijatých e-mailech (příp. ve spamu). Dbejte prosím na zadání správného e-mailu do přihlášky! Pokud Vám do několika hodin potvrzení nepřijde, něco se pokazilo a je třeba věnovat opět chvilku na opakované vyplnění.
 • Detailní instrukce k organizaci akce posíláme vybraným účastníkům cca týden před akcí.

CO MŮŽETE MÍT NAVÍC?

Promo na Facebookové stránce / události / Instagramu – otagovaný příspěvek o Vaší značce na naší Facebookové stránce čítající přes 36 000 organicky získaných fanoušků, na události Dyzajn market Jaro nebo na Instagramu čítající přes 4 500 fanoušků.

Promo fotografie - balíček fotografií Vašich produktů propagovaný prostřednictvím našich sociálních sítí.

Promo video - profesionálně natočené video o Vaší značce a tvorbě z akce nebo z Vaší dílny propagované prostřednictvím našich sociálních sítí. Video lze rovněž využít pro Vaši Facebookovou titulní stránku značky.

Módní přehlídka na Dyzajn marketu Léto – hlavním tématem letního Dyzajn marketu budou opět módní přehlídky. Již nyní se můžete se svými exkluzivními modely přihlásit k účasti.

JAKÁ MÁME MÍSTA?

 • Na akci dostanete vyhrazené poskytnuté místo. Tzn. prázdný prostor daného rozměru, který není nijak ohraničený, kam se musí vejít jak Vaše krásné výrobky, tak Vaše vybavení i Vy samotní (např. na místo XS se více než jeden člověk nevejde).
 • Počet jednotlivých míst je omezen. Pokud se přihlásí více účastníků, vybereme tvůrce tak, aby byl sortiment co nejpestřejší. Výhodou Vám může být, uvedete-li do přihlášky (pod preferované místo) více variant míst, kde byste byli také schopni vystavovat své kousky.
 • Všechna místa jsou krytá. Všechna místa XS, S a M jsou krytá buď naším stanem či budovou Nové scény. Místa jsou kryta buď budovou Nové scény nebo Vaším či od nás individuálně pronajatým bílým stanem.
 • Ceny míst naleznete v přihlášce, když kliknete na „přihlásit se“. Ale nebojte se, dokud přihlášku neodešlete, je cesty zpět.
 • Podchozí výška u míst krytých stanem je 1,9 m, podchozí výška míst pod budovou je 3 m. Pokud máte svou výstavní konstrukci vyšší než 1,9 m, napište nám to prosím v poznámce přihlášky. Je to opravdu důležité!
 • Rozmístění účastníků probíhá v logické návaznosti a dle omezených možností lokality ihned po výběru tvůrců. Máte-li tedy jakékoliv požadavky či prosby, je nezbytné je uvést do poznámky v přihlášce. Poté již nebude možné Vám vyhovět.
 • Do poznámky v přihlášce můžete uvést designéra, vedle kterého chcete být. Pokud jste kamarádi, určitě budete mít rádi prostor vedle sebe. Samozřejmě nebudeme schopni vyhovět všem, ale uděláme vše, co je v našich silách.
 • Dva až tři tvůrci mohou sdílet jedno místo. Nepotřebujete-li vyhrazený prostor celý pro sebe, můžete ho sdílet s jiným designérem (s poplatkem 600 Kč za každého tvůrce navíc). Nabízení zboží jiných tvůrců pod svou značkou není povoleno.
 • Místa v interiéru!!! Můžete si vybrat variantu „vlastní designové instalace“ v interiéru provozní budovy B Národního divadla, která je součástí akce. Předností tohoto místa je možnost instalace tvorby již den před konáním akce.

JAKÉ POTŘEBUJETE VYBAVENÍ?

 • V místě konání akce by neměly být umístěny žádné bannery a roll-upy. To je vlastně dobrá zpráva, protože ušetříte čas i peníze za jejich výrobu. Ať za Vás mluví vaše výrobky. Bannery a jiné propagační materiály uznáme, pokud jsou součástí výstavního prostoru, ale nesmí být umístěny mimo něj.
 • Vybavení stánku si musíte přivézt vlastní, pouze stoly určitých velikostí, štendr či plynová topidla si od nás můžete půjčit. Tedy veškeré vybavení, které potřebujete pro prodej a prezentaci svého zboží, si zajišťujete sami – regály, židle, osvětlení příp. vlastní stolky a štendry. Dobré je předem si vše rozměřit, abyste se na místo vešli spolu s Vaším výstavním systémem i zbožím. Detailní informace o tom, co je možné zapůjčit, najdete v přihlášce.
 • Prodlužovačky. Chcete-li se na akci připojit k elektřině, je bezpodmínečně nutné mít s sebou kotoučové či dlouhé prodlužovačky a rozdvojky či „jezevčíky“.
 • Reflektory, halogeny, varné konvice, kávovary, elektrické přímotopy apod. nejsou povoleny. Odběr elektřiny (který je určen primárně pro osvětlení) je možný max. 50 W pro jedno místo (netýká se stánků s jídlem, kde je domluva individuální).

STÁNKY S JÍDLEM

Uveďte, prosím, v přihlášce seznam dobrot, které budete nabízet. Vzhledem k omezenému počtu občerstvovacích stánků se snažíme, aby si sortimentem příliš nekonkurovaly, proto počítejte s tím, že Vám můžeme seznam upravit. Pokud je pro Vás nezbytné některý sortiment na stánku mít, napište to do poznámky na konci přihlášky. Od prodejců občerstvení vybíráme vratnou zálohu 1500 Kč, kterou uhradíte při ranní registraci (v hotovosti), a která Vám bude po akci vrácena, jakmile zkontrolujeme (někdy to kvůli počasí bohužel nemusí být ten samý den), že je poskytnuté místo zcela v pořádku, tedy bez fleků a čisté. Prosíme, ukliďte po sobě své místo. Vždy jde maximálně o 3×3 m prostoru, a to zvládne za pár minut uklidit každý. Součástí ceny za pronájem místa pro jídelní stánek je i 15 poukázek á 100 Kč, které u Vás v průběhu akce tým a VIP osoby promění za občerstvení. Poukázky si vyrobíme sami, Vy je prosím přijímejte a instruujte o tomto rovněž i obsluhující personál.

KDE MŮŽETE PARKOVAT A VYLOŽIT VĚCI?

 • Vykládka a nakládka je možná pouze z Ostrovní ulice (za Národním divadlem). Není dovoleno vjet autem do prostoru konání akce, ani na chodník z ulice Národní. Rovněž není možné parkovat na chodníku vzadu za náměstím v Ostrovní ulici. Respektujte prosím dopravní předpisy.
 • Cena podzemního parkoviště Národního divadla je 50 Kč / hod.
 • Vzhledem k tomu, že se akce koná v centru města, jsou parkovací místa v okolí vyhrazena především rezidentům s parkovací kartou. Více informací k možnostem parkování v okolí naleznete na webových stránkách jednotlivých městských částí.

JEŠTĚ NĚCO?

Nezapomeňte vyplnit fakturační údaje (včetně IČ). Živnostenský list a IČO kontrolovat nebudeme, tato zodpovědnost je na Vás a my Vám věříme, že víte, co vše k prodeji potřebujete. Jsme plátci DPH, požadujete-li tedy fakturu před platbou kvůli odvodům DPH, rovněž to uveďte do přihlášky.

NEPODCEŇUJTE FOTKY

Podle nich Vás vybíráme k účasti na akci. Nevkládejte do přihlášky černobílé fotky, koláže, fotky v rámečku, fotky s logem Vaší značky, logo Vaší značky a fotky, na kterých je vidět další zboží z komerčních obchodů označené štítkem značky nadnárodních řetězců.

NEPŘIHLAŠUJTE SE, MÁTE-LI V ÚMYSLU ÚČASTNIT SE PODOBNÉ AKCE V PRAZE VE STEJNÉM TERMÍNU JAKO JE KONÁNÍ DYZAJN MARKETU JARO

Postavit perfektní PR (propagaci akce) na designérech, doprovodném programu atd. není úplně lehká věc. Zvlášť obtížné je to pak ve chvílích, kdy se designér účastní i jiné akce ve stejném termínu a ve stejném městě. Náš názor je, že tato skutečnost není dobrá pro zákazníky, designéry ani organizátory akcí. Zákazníci většinou obejdou akce všechny a pak všude vidí stejné věci. Designéři musí uhradit 2 účastnické poplatky. A my, organizátoři, si rozhodně ceníme zvláště těch z Vás, kteří prostě vsadí jen na jednu akci.

Prosíme Vás tedy o součinnost v tomto ohledu. Pokud si vyberete jinou akci než tu naší, nevadí, budeme se na Vás těšit při další edici. Zároveň věříme, že toto ocení i návštěvníci, pro něž začnou být akce rozmanitější, a organizátoři, kteří si pak vzájemně mohou návštěvnost podpořit.

POZOR!

Upozorňujeme, že od 1.3.2017  vznikla v České republice povinnost podnikatele, jehož předmětem podnikání je maloobchod vč. stánkového prodeje a prodeje na tržištích, zahájit elektronickou evidenci tržeb (EET), a to bez ohledu na to, zda tržby pochází z hlavní či jiné podnikatelské činnosti (viz metodický pokyn k aplikaci zákona). Máte-li pochybnosti, zda Vaše tržby mají být evidovány, požádejte Váš místně příslušný finanční úřad o vydání rozhodnutí o závazném posouzení o určení evidované tržby.

Přihláška je závazná. Pokud prodejce zruší účast na Dyzajn marketu kdykoliv po odeslání přihlášky nebo pokud dojde ke zrušení akce zásahem vyšší moci, nemá prodejce nárok na vrácení poplatku za poskytnuté místo. V případě, že není poplatek ještě uhrazen, bude nutné ho uhradit kdykoliv na naši výzvu.

 

PŘIHLÁSIT SE NA DYZAJN MARKET JARO 2018 – DYZAJNÉR

PŘIHLÁSIT SE NA DYZAJN MARKET JARO 2018 – JÍDLO A PITÍ

SMLOUVA JARO 2018 – PRO VYBRANÉ ÚČASTNÍKY