WORKSHOPY na Dyzajn marketu Podzim 15.-16. 9. 2018

Chcete se něco nového naučit? Zkusit si sami něco vyrobit? Ano? Tak právě pro vás bude během podzimního Dyzajn marketu připraveno 10 různých workshopů!

Naučte se pracovat s kůží

Simona Kyselková

Vyrobte si vlastní opasek na míru, klíčenku i náramek z pravé kůže a vyzkoušejte si tradiční šití sedlářským stehem.

Délka workshopu: 90 minut, cena: 700 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 5 os.


Naučte se vyrábět domácí přírodní kosmetiku

Liška mazaná

Možná se tak narodila, možná si to vyrobila. Stačí znát správný recept, mít kvalitní ingredience a můžete začít vařit domácí přírodní kosmetiku a vyrobit si svůj balzám na rty, rtěnku nebo deodorant. Jakou bude mít barvu a vůni, zda bude vegan je zcela na vás. Zjistíte, jaké všechny možnosti se dají vymyslet, abyste už nikdy nemuseli drogerie.

Délka workshopu: 45 minut, cena: 250 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 4 os.


Květiny a rostlinné motivy akvarelem

Jitka Zajíčková

Akvarelový workshop je určen pro úplné začátečníky, ale i pro ty, co už se někdy s vodovkami/akvarelem potkali. Během dvou hodin se seznámíte s různými způsoby práce s akvarelem, vyzkoušíte si malbu do suchého i mokrého podkladu, vrstvení a míchání barev. Můžete malovat stylizované květiny volně z ruky nebo si vyzkoušet přesnější, popisnou, botanickou ilustraci.

Délka workshopu: 120 minut, cena: 900 Kč / os. (veškerý materiál + předlohy a papíry na malování doma v ceně), maximální kapacita 7 os.


Notebooks With a Soul

Václav Pišoft / SKOBA

Vyrobte si svůj zápisník. Při výrobě budete recyklovat / hledat nové použití pro staré české knihy, magazíny a další tištěné materiály. Díky tomu si můžete zvolit vlastní motiv či téma nejenom pro svou obálku, ale také pro vnitřní listy – ilustrace. Naučíte se základy brožované měkké vazby.

Délka workshopu: 120 minut, cena: 450 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 5 os.


Workshop japonské techniky vyšívání SASHIKO

Zašívárna

Sashiko je tradiční japonská technika prošívání a vyšívání. Samotné slovo znamená „malé propíchnutí“, což přesně vystihuje techniku šití – ta se sestává z krátkých opakujících se stehů, které ve výsledku tvoří neuvěřitelné geometrické obrazce.

Délka workshopu: 180 minut, cena: 950 Kč / os. (v ceně tvořící sada, vyšívat je možné na vlastní textil nebo si zakoupit lněné povlaky na polštáře na místě), maximální kapacita 8 os.


Výroba barefoot sandálů

Back on trees

Uvažujete o bosém chození? Vyrobte si jednoduché a velmi pohodlné sandále, které díky tenké podrážce přináší pocit chůze naboso, ale přesto dobře chrání chodidlo před zraněním. Konstrukce sandálů vychází z tradiční obuvi mexického kmene Tarahumara, kteří obdobné sandále používají jako běžeckou obuv!

Délka workshopu: 90 minut, cena: 500 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 10 os.


Nošení v šátku není žádná věda

Mamalatté

Denisa vám ukáže, že nošení miminka v šátku nebo nosítku není věda a provede vás nošením hlavně jako máma a ne jako skripta. Poví vám, jaký je význam kontaktu pro miminka a matku, v čem miminko nosit a jak si vybrat šátek nebo nosítko, ukáže správné ergonomické polohy v šátku, řeknete si, jaké jsou nejčastější příčiny nespokojenosti miminek v šátku a především si nacvičíte základní úvaz „kříž s kapsou uvnitř“, příp. i nošení v ring slingu.

Délka workshopu: 90 minut, cena: 200 Kč / os., maximální kapacita 15 os.


Co budu dneska šít? Hryzátko!

Jitka Čechová / Co budu dneska šít?

Ušijte si ušaté hryzátko! Ideální šicí workshop pro všechny začínající švadlenky. Díky předtištěnému střihu zvládne šití i úplný začátečník. Kousátko na kroužku je krásný dárek pro nastávající maminku. Kroužek z bukového dřeva pomáhá s obtížemi při prořezávání zoubků. Vybrat si můžete z 6 barevných variant.

Délka workshopu: 30 minut, cena: 290 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 3 os.


Ušijte si vlastní svítící květinu

Eva Nečasová / Spacelights

Vyrobte si vlastní svítící květ kombinací techniky shibori a 3D tisku. Shibori v našem kontextu slouží ke tvarování textilu tak, aby společně se světlem vytvářel různorodé struktury. Workshop je vhodný pro účastníky 10+ let.

Délka workshopu: 240-300 minut, cena: 1000 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 12 os.


Vůně – Jak harmonizovat profesní a osobní život

Dagmar Clair / Clair Oils

Namíchejte si vlastní esenci své osobité vůně a odneste si ji s sebou. Dozvíte se, jak esence kombinovat a používat doma i v práci a naučíte se, které esence ovlivňují které emoce.

Délka workshopu: 90 minut, cena: 900 Kč / os. (veškerý materiál v ceně), maximální kapacita 10 os.

 

CHCI SE PŘIHLÁSIT NA WORKSHOP

 

DM_2018_podzim_tabulka_workshopy_(4)