DesiFirangan

10—11/9/2022 | Výstaviště Praha, Holešovice

"Desi" znamená "místňák" a "Firangan" znamená "cizinka". Takto začal příběh dvou žen z různých konců světa. Kabátky, jejichž látka se vyrábí tradičním modrotiskem, tvoří Češka Michelle a Indka Raj Kaur. Jejich cílem je zachovat staleté rituály a řemeslné techniky pro výrobu látek "Modrotiskem (Blockprint Technique)" použitím dřevěných vyřezávaných razítek a přírodních barev z kamenů a rostlin. Naší kultovní barvou je Indigo, kterou lze nalézt pouze v Indii. Látku společně vyrábíme a kabátky šijeme bez použití elektřiny - k šití používáme tradiční šicí stroj. Naším mottem je ZeroWaste, Sustainability a SlowFashion. Všechen odpad recyklujeme! Díky našemu produktu poukazujeme nejen na jednu z nejstarších technik výroby látek, ale také zvyšujeme povědomí o dálitských vdovách v Indii a jejich životní realitu. Reprezentujeme dědictví, tradici, kulturu a hlubšího pocit spojení v každém z našich kabátku.

Dyzajn newsletter

 

Do you like Dyzajn market and don't want to miss the next one? We have a place for you! Two weeks before the event, we will be happy to send you a reminder with the date and place of the event, just fill in your e-mail address.

 

Don't worry, your email address is safe with us. Want to know more? You can find our personal data processing conditions here.