Dyzajn market Spring
15—16/5/2021
10.00—18.00
Výstaviště Praha

What is Dyzajn market?

The biggest and the most visited event in Bohemia where you can both see and buy original artwork and design pieces.

Entry is free and the site is accessible. A music programme is always part of the event, as well as creative activities and theatre shows for children.

Something new and original happens every time. Each edition has its own theme, like fashion shows, workshops for our grown-up visitors, exhibitions, music festivals or charity projects.

FB Event

We support creative work for 10 years already

We bring usually more than 180 designers

6 weekends in a year

Designers

 • anniné

  Tradiční řemeslo, přírodní materiály, netradiční zpracování. Věnuji se ručnímu tkaní a z tradičně spřádaných i moderně barvených přízí setkávám především šály a plédy pro každodenní nošení nebo do interiéru. Čas, který strávím s každou šálou se může zdát dlouhý, ale co je to proti tomu, jak dlouho s ní pak budete vy. Tomu také podřizuji každý krok a volbu během výrobního procesu. Chci, aby Vás tkanina zaujala nejen na první pohled, ale taky na desátý dotek a stopadesáté nošení. Vedle široké nabídky šál a plédů, jejichž materiál vždy přizpůsobuji ročnímu období konání akce, připravuji na každé vydání limitovanou sérii jiných výrobků. Traditional craft, natural fibres, modern treatment. I hand weave using both traditionally spun and dyed and modern indie yarns, making mostly scarves and plaids for everyday wear or for home. Hours I spend with each shawl may seem long, but they are just a fraction of the time it will stay with and serve you. To that I subordinate every decision and step of my manufacturing process. I want you to love your new scarf at first sight, but also at the tenth touch and the hundred and fiftieth wearing. In addition to a wide range of scarves and plaids, I prepare a limited edition of other items for each edition of the market.

 • Herbs by Hupka

  Herbs by Hupka je slovenská značka ručne robenej prírodnej kozmetiky a sviečok. Kozmetické produkty sú vyrobené s láskou z prírodných masiel, BIO olejov a iných prírodných, liečivých látok. Neobsahujú umelé konzervanty , farbivá, palmový olej, či umelé, zdraviu škodlivé parfumy. Tie sú nahradené aromaterapeutickými esenciálnymi olejmi. V tých najcitlivejších produktoch nájdete esenciálne oleje značky Florihana, ktoré blahodárne pôsobia nie len na telo, ale tiež na dušu. Môžete sa tešiť na telové maslá, prírodné deodoranty, intímny gél, bylinkovú mastičku, pleťové elixíry, či sójové sviečky. Všetky produkty sú balené ekologicky, s úctou k prírode. Let nature love & heal you :)

 • Alma natural cosmetics

  Alma je botanická kosmetika obsahující čisté a kvalitní přírodní ingredience. Kromě síly a energie přírody využívá také účinků aromaterapie a hlavně bylin. Alma působí celostně. Fungovala na fyzické rovině, ale také harmonizuje psychiku a hladí duši. Veškeré ingredience a jejich dodavaletele pečlivě vybíráme, abychom si byli jisti, že v našich produktech najdete opravdu jen to nejlepší. Alma se vyrábí ručně v malých nákladech, což zaručí její čerstvost. Balíme do ekologicky udržitelných obalů. V Almě nenajdete žádné syntetické složky, umělé konzervanty, ani produkty na bázi ropy, parabenů, parafínů apod. Naše produkty nejsou testovány na zvířatech a ani nespolupracujeme s firmami, které takové testy podporují. Prostě čistá příroda.

 • CYRIL HANČL POTTERY & SCULPTURES

  CZ: Tvorba keramika a sochaře Cyrila Hančla zahrnuje jak užitné keramické předměty pro stolování, jako jsou talíře, šálky, misky a mísy, čajové konvice a vázy, tak i díla čistě uměleckého charakteru – objekty a sochy z keramiky, kamene nebo kovu. Všechny keramické kusy včetně užitných, jsou originály vytvořené od začátku do konce jeho rukama na hrnčířském kruhu, bez použití jakýchkoli šablon nebo forem. Každý kus je tedy odlišný. Užitnou keramiku vypaluje většinou při teplotách okolo 1250°C, což umožňuje její použití v moderní domácnosti včetně mytí v myčce. Cyril Hančl vychází ve své tvorbě z principu, že předměty, kterými jsme obklopeni a kterých se dotýkáme, spoluutvářejí naše životy. Jeho zásadou je snaha o redukci formy, neboť zjednodušení vede mysl ke klidu a klidná mysl poskytuje člověku úlevu. EN: The creative work of potter and sculptor Cyril Hančl includes utility pottery for dining, such as plates, cups, bowls and bowls, teapots and vases, as well as works of an artistic nature - objects and sculptures made of ceramics, stone or metal. All of his ceramics, are originals created from beginning to end exclusively by his own hands on a potter's wheel, without the use of any templates or molds. Each piece is different. His utility ceramics is usually fired at temperatures around 1250 ° C, which allows its use in a modern household, including washing in a dishwasher. The principle of Cyril Hančl's art is that the objects we are surrounded with are co-shaping our lives. His main aim is to reduce form, to simplify. Simplification leads the mind to calm. And a quiet mind provides relief to the individual.

 • printintin

  Printintin je malé české online papírnictví s produkty, které jsou kresleny ručně a pro účely tisku následně digitalizovány. Dáváme si záležet, aby každý krok našeho procesu byl dělán s láskou a maximální pečlivostí. Specializujeme se zatím především na výrobu sešitů, diářů, přáníček, pohledů, tašek a dalších papírenských a printových předmětů. Doposud jsme měly možnost spolupracovat na diářích s neziskovou organizací Loono, podílet se na Becher marketu, na vánočních a valentýnských výlohách pro MANUFAKTURU, na různých projektech společně s tiskárnou INDIGOPRINT či navrhovat razítka pro Katuan‘s. Snažíme se vytvářet produkty, které vám budou dennodenně dělat radost a stanou se vaším společníkem při jakékoli tvořivé činnosti. Věříme totiž, že když se člověk obklopí krásnými věcmi tvořenými od srdce, vykouzlí mu to úsměv na tváři každý den, dokonce i v pondělí :) Za printintinem stojí tři velcí nadšenci do papírnictví – Anička, Martina a Kačka. Všechny tři odmalička milujeme objevování nových papírenských pokladů a v obchůdkách s papírenským zbožím bychom v podstatě nejradši kempovaly. I v dnešní době digitalizace máme pocit, že vůni papíru a to, jak krásně se na něj kreslí a píše, žádný počítač ani tablet nenahradí. Mnohdy se nám ale zdá, že výběr produktů se u nás spíš tenčí než rozšiřuje a že by nabídka mohla být pestřejší. Protože, přiznejme si to, krásných papírenských výrobků není nikdy dost. A tak jsme se tuhle naši společnou závislost rozhodly převést v reálný projekt a začít vyrábět vlastní osobité produkty, které samy navrhujeme. Naše vášeň pro grafiku a typografii, záliba v letteringu a znalosti nabyté při studiu multimédií nám dodaly odvahu k tomu, abychom si splnily náš sen a založily printintin – naše malé online papírnictví a grafické studio v jednom.

 • Vobrousek

  CZ: VOBROUSEK je ideální variantou uchovávání potravin pro všechny, kteří chtějí omezit spotřebu plastu v domácnostech. Jedná se o bavlněný ubrousek napuštěný včelím voskem, jojobovým olejem a pryskyřicí. Výsledkem je přilnavá látka s podobnými vlastnostmi a využitím jako má plastová fólie. Oproti ní má však několik výhod. Není jednorázový. Díky optimální propustnosti vzduchu v něm potraviny vydrží dlouho čerstvé, aniž by začaly rychle plesnivět. To oceníte zejména při uskladnění pečiva. Je vyroben z přírodních certifikovaných materiálů a prošel testováním u Státního zdravotního ústavu. Jako malé poděkování včelám je každý nákup doprovázen semínky medonosných rostlin. ENG: VOBROUSEK is an eco friendly alternative to food storage. Reusable food wrap, made from a mixture of cotton, beeswax, jojoba oil and tree resin. Nothing more, nothing less. Handcrafted in Prague.

Show all

Blog

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět
05/04/2021

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět

Wildling Shoes je mladá značka z Německa, na kterou se už nemůžeme dočkat, až ji uvidíme naživo na Dyzajn marketu. Část našeho týmu nosí už pouze barefootové boty a jsme rádi, že bude zase o kousek větší výběr. Poslání značky je struhující, dočtete se ho v rozhovoru se zakladatelkou Annou Yonou.

...
Obdaruj a podpoř Izistep
29/11/2020

Obdaruj a podpoř Izistep

Kousek přírody do vašich domovů na Štědrý den přinese nejen vůně vánočního stromečku, ale i dárky pod ním, obdarujete-li své blízké kosmetikou Izistep. Dopřejete jim tak péči o pleť tím nejlepším z přírody a navíc svým nákupem podpoříte jednu malou voňavou alchymistickou dílnu ze Zlína, kde autorka Simona Pekolj ručně připravuje rozličné oleje, krémy i mýdla.

...