Dyzajn market Summer
21—22/5/2022
10.00—18.00
Výstaviště Praha

What is Dyzajn market?

The biggest and the most visited event in Bohemia where you can both see and buy original artwork and design pieces.

It is a selective sales exhibition, where you can also find yourself well, eat and drink at the famous street food stands.

The Dyzajn market takes place several times a year at the Exhibition Grounds in Prague Holešovice or at the Piazzetta of the National Theater. Entry is free and the site is accessible.

FB Event

We support creative work for 10 years already

We bring usually more than 180 designers

6 weekends in a year

Designers

 • Aylla shoes

  Aylla shoes je česká firma, která vyrábí barefootové boty, které nechávají nohám svobodu pohybu a umožňují jim plnit svoje přirozené funkce. Chtěli bychom pomáhat měnit vidění “normální” obuvi. Ayllu je slovo z jazyka Inků vyjadřující komunitu, širší rodinu sdílející práci a majetek. Inkové pro nás zároveň splňují představu idylického života spojeného s přírodou tělem i duší. Proto i modely našich bot jsou pojmenovány kečuánsky, tedy jazykem Inků. Např. Tiski a Nuna znamenají Země a Duše. Inkové byli spjati s přírodou, a i my se cítíme v našich botách nohama na zemi, kterou cítíme s každým krokem. V brzké době ukážeme světu baleríny a dětské botičky.

 • Lull Loungewear

  Sme slovenská značka pohodlného oblečenia, určeného nielen na doma. Naše vecičky tvoríme a aj vyrábame v našej dielni v Šaštíne. Snažíme sa, aby sa dobre nosili a ľahko kombinovali, preto sú naše strihy, čo najjednoduchšie a látky, čo najmäkučkejšie. Našou tvorbou zároveň pomáhame oživovať na Slovensku remeslo, ktoré pomaly upadá a dáva nám možnosť zamestnať ľudí v regióne. Pri výbere látok a ostatných doplnkových materiálov si dávame záležať na tom, aby boli vyrobené s čo najmenšou záťažou na životné prostredie. Taktiež pri výrobe odpad separujeme a zbytky látok posúvame ďalej iným výrobcom alebo z nich robíme doplnky do našej kolekcie.

 • keramika Poš

  Spontánní tvary keramiky a porcelánu z našeho ateliéru jsou inspirovány japonskou filozofií, která oslavuje čistotu a jednoduchost řemeslného zpracování. Tím zároveň reflektujeme i současný návrat k jednoduchosti a minimalismu předmětů každodenního používání. Nevyhýbáme se však i inspiraci klasickou formou evropského historického porcelánu. Všechny naše výrobky jsou ručně točené na hrnčířském kruhu, vyrobené pouze z kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů. V naší nabídce najdete hrnky i šálky na čaj nebo kávu či kalíšky na espresso. Misky na ovoce, polévku nebo zdravou snídani. Čisté bílé tvary kvalitního porcelánu jsou dekorovány decentním zlatým nebo platinovým prvkem. Jindy jsou pouze čisté bez dekoru.Keramický ateliér Martin Poš se věnuje i rozměrnějším realizacím. Jsou to především porcelánové vázy, dosahující výšky až 70 centimetrů. Zde se snoubí vlivy klasického východního přístupu s barokní estetikou. Abstrahovaný modrobílý dekor je doplňován zlatými prvky.

 • Dyzajn kafe

  Jsme stánek s občerstvením a zaměřili jsme se na prodej kávy, limonád, čajů od malých českých výrobců. Také podporujeme zero waste a všechny nápoje nabízíme kromě plastu i v keramických hrnečkách a zavařovacích sklenicích. Nabízíme různé druhy výběrové kávy, limonády z domácích sirupů, bílé a červené víno a míchané nápoje. Doplňkovým zbožím jsou i domácí koláče.

 • CYRIL HANČL POTTERY & SCULPTURES

  Keramické talíře, vázy, mísy, čajové konvice i skulptury Cyrila Hančla už našly svou cestu k srdci mnoha spokojených zákazníků. Oceňují zejména kvalitní zpracování a vysokou estetickou hodnotu jeho prací. Cyril tvoří užitnou keramiku přímo na hrnčířském kruhu, bez použití jakýchkoli forem nebo šablon a každý jednotlivý kus je tak zcela originální. "Ve své hrnčířské tvorbě vycházím ze stejných principů, jako v mé práci sochařské, totiž, že předměty, kterými jsme obklopeni a kterých se dotýkáme, spoluutvářejí naše životy. Proto je nutné přistupovat k tvorbě s nejvyšší odpovědností a být neustále, pokud možno, soustředěný a neslevovat ze svých zásad. Hlavní zásadou je snaha o redukci formy, neboť zjednodušení nutně vede mysl ke klidu a klidná mysl poskytuje člověku úlevu."

 • Karli

  Od ovečky ke svetru. S každým mým produktem si prožijete příběh našich oveček, ucítíte jemnost jejich vlny a nezaměnitelnou vůni lanolinu. Všechna vlna použitá na mé Karli výrobky pochází od našeho stáda šťastných oveček na kozákovském kopci. Ovečky jsou shetlandského plemene, mají tak velmi jemnou vlnu, která je úžasná také díky její barevnosti. Výběrem z rouna se mi daří získat 5 odstínů a není tak nutné vlnu dobarvovat. Prvním krokem v mé tvorbě je péče o ovečky. Ty jednou ročně ostříháme a vlnu odvezeme do Přádelny Strmilov, kde vzniká příze, kterou dostanu opět do rukou já a tvořím z ní s láskou a nadšením svetry, kabátky, kardigany ale i ponožky či šátky. Vše pletu na pletacím stroji metodou Fair Isle, kdy si nejprve upletu jednotlivé díly, které je pak třeba ručně sešít a připlést jim lemy. K mé radosti tak vzniká krásný, přírodní a funkční výrobek z obnovitelného a udržitelného zdroje. Já ještě miluji vůni mých výrobků, je z nich cítit lanolin a hlavně energie života našich oveček, které na sobě vlnu celý rok tvořily.

Show all

Blog

Chtě nechtě vás Volkynevolky překvapí
03/04/2022

Chtě nechtě vás Volkynevolky překvapí

Volkynevolky jsou zážitkové knihy pro páry, rodiny i přátele. V knížkách najdete aktivity, které jsou skryté pod stíracími políčky. Aktivity jsou dobrodružné, romantické, bláznivé i kreativní. Nikdy dopředu nevíte, co vás čeká.

...
"Naučíme vás avokádo milovat!"
15/02/2022

"Naučíme vás avokádo milovat!"

Pokud milujete avokádo, přečtěte si krátký rozhovor o tom, jak Avocado bistro začínalo, zda mají jen stánek nebo i kamenné bistro. Věděli jste, že mají i merch od lokálních výrobců?

...