Blog

Only in Czech

Chtě nechtě vás Volkynevolky překvapí
03/04/2022

Chtě nechtě vás Volkynevolky překvapí

Volkynevolky jsou zážitkové knihy pro páry, rodiny i přátele. V knížkách najdete aktivity, které jsou skryté pod stíracími políčky. Aktivity jsou dobrodružné, romantické, bláznivé i kreativní. Nikdy dopředu nevíte, co vás čeká.

...
"Naučíme vás avokádo milovat!"
15/02/2022

"Naučíme vás avokádo milovat!"

Pokud milujete avokádo, přečtěte si krátký rozhovor o tom, jak Avocado bistro začínalo, zda mají jen stánek nebo i kamenné bistro. Věděli jste, že mají i merch od lokálních výrobců?

...
25 žen, které šijí svým srdcem
08/02/2022

25 žen, které šijí svým srdcem

Co všechno můžeme čekat od známé značky Šijeme srdcem? Obleče se u ní muž, plus size žena nebo novorozenec? To vše a mnohem víc se dozvíte v našem rozhovoru...

...
Řemeslné pivo i pro toho, kdo běžné pivo nemusí
07/02/2022

Řemeslné pivo i pro toho, kdo běžné pivo nemusí

Poznejte blíž Rodinný pivovar Zichovec ještě než ochutnáte jeho piva na jarním Dyzajn marketu... V rozhovoru zjistíte co je pivní kyseláč, zda do piva patří káva, jaký rozdíl je mezi pivotékou a pivním barem nebo co pandemická doba přinesla této značce pozitivního.

...
Cesta ke své ideální vůni
30/11/2021

Cesta ke své ideální vůni

Olga a Borys stojí za značkou Perfumed Prague. Vyrábějí svíčky, bytové difuzéry a vonné vosky. Spolu s autory můžete přijít vytvářet i vy svou ideální vůni. A nemusíte se bát, že vám to nepůjde, budete vedeni a výsledek bude vonět a rozhodně stát za to!

...
Papírový příběh, co začal odvahou
07/06/2021

Papírový příběh, co začal odvahou

Adéla Schovancová si plní svůj papírový sen už několik let se značkou a obchůdkem Papírníci. Odkud pramení její láska ke knihařskému řemeslu? A jakou nejzvláštnější zakázku vyráběla? Dozvíte se taky to, jak koronavirová doba oblivnila její podnikání i pozitivně.

...
Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět
05/04/2021

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět

Wildling Shoes je mladá značka z Německa, na kterou se už nemůžeme dočkat, až ji uvidíme naživo na Dyzajn marketu. Část našeho týmu nosí už pouze barefootové boty a jsme rádi, že bude zase o kousek větší výběr. Poslání značky je struhující, dočtete se ho v rozhovoru se zakladatelkou Annou Yonou.

...
Obdaruj a podpoř Izistep
29/11/2020

Obdaruj a podpoř Izistep

Kousek přírody do vašich domovů na Štědrý den přinese nejen vůně vánočního stromečku, ale i dárky pod ním, obdarujete-li své blízké kosmetikou Izistep. Dopřejete jim tak péči o pleť tím nejlepším z přírody a navíc svým nákupem podpoříte jednu malou voňavou alchymistickou dílnu ze Zlína, kde autorka Simona Pekolj ručně připravuje rozličné oleje, krémy i mýdla.

...
Obdaruj a podpoř nikko b.
25/11/2020

Obdaruj a podpoř nikko b.

Snad asi každý jsme někdy někoho z blízkých obdarovali o Vánocích mýdlem. Pro většinu z nás se tato zkušenost datuje do dětských let, kdy už jsme na ježíška nevěřili, ale naše příjmy stále tvořily jen občasné brigády či kapesné. Je tu ale příležitost se k této nostalgické tradici vrátit, a to ne jen tak ledajaká. Jihočeská značka nikko b. vyrábí nepřeberné množství mýdel designových, ale i jinou pečující kosmetiku nejen pro ženy. A i když si k jejich výrobkům takto online nepřivoníte, vězte, že jejich aroma je lahodné a díky originálnímu zpracování se dá vybrat i očima. Nákupem podpoříte malého lokálního tvůrce a vaše Vánoce budou voňavé a barevné.

...
Obdaruj a podpoř Dekerski Design
24/11/2020

Obdaruj a podpoř Dekerski Design

Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí mít vánoční nákupy rychle a přesto nápaditě vyřešené, je pro vás značka Dekerski Design jako stvořená. V jejich sortimentu najdete originální kousky pro celou rodinu i pro vaše přátele. Každého z vašich blízkých tak obdarujete kvalitním dárkem a navíc svým nákupem podpoříte existenci jedné malé lokální značky z Teplic. Zároveň se pod stromečkem všichni společně pobavíte jejich neotřelými ilustracemi, kterými dekorují nejen praktické výrobky pro každodenní použití.

...
Obdaruj a podpoř Fraise
23/11/2020

Obdaruj a podpoř Fraise

Nápaditý střih, vypracované detaily, lehká extravagance, kvalita i pohodlí zároveň. Tím vším můžete obdarovat některou z blízkých dam či slečen z vašeho okolí. Nebo si nějaký jedinečný kousek vyberete pro sebe a dáte tip na dárek své drahé polovičce ;-)? Autorský ateliér Fraise má pro vás nepřeberné množství nápadů na vánoční dárky a nezapomíná ani na pány. Svým nákupem navíc podpoříte jednu malou šicí dílnu z Děčína. Tak směle do toho...

...
Obdaruj a podpoř mamapocket
19/11/2020

Obdaruj a podpoř mamapocket

Chcete být opravdu originálním "ježíškem" pro svou ratolest nebo novopečenou maminku z vašeho okolí? Tak přesně pro vás jsou jako dělané tyto tipy na dárky od mamapocket. Všechny jsou nejen praktické, ale obohatí i krásu vašeho Štědrého večera o nádherné ilustrace. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří i podpora, bude mít tento váš dárek ještě další smysl, protože pomůže jedné malé lokální značce. Váš dobrý pocit a pohádkové ilustrace na kousku od mamapocket vám tak budou připomínat kouzlo Vánoc po celý rok.

...
Obdaruj a podpoř Lil'castle
18/11/2020

Obdaruj a podpoř Lil'castle

Vkusné a originální dekorace do dětských pokojíčků vyrábí mladá slovenská značka Lil'castle. Dárkem z jejich dílny tedy potěšíte nejen svou ratolest, ale bude lahodit i vašim očím. Nákupem navíc podpoříte malého lokálního tvůrce, který i když nepochází přímo z naší domoviny, zaslouží si vaši přízeň zcela stejnou, protože neblahá situace, v níž se nyní nacházíme, je nám bohužel všem společná.

...
Obdaruj a podpoř ART–YVAH
17/11/2020

Obdaruj a podpoř ART–YVAH

Nadčasový design, kvalitní materiály a poctivá ruční práce! To vše najdete pod značkou ART–YVAH, která ve své brněnské dílně navrhuje a vyrábí originální kabelky, tašky a batohy pro ženy i muže, zkrátka ideální dárky pro vaše blízké. Jak říká autorka Iva Houdková: „Nákupem vztah nekončí, ale začíná“. Přinese vám tedy nejen radost pod stromeček, ale i dobrý pocit z podpory lokálního tvůrce, protože ti ji v současné době potřebují nejvíce.

...
Obdaruj a podpoř SocksInBox
15/11/2020

Obdaruj a podpoř SocksInBox

Každý temný tunel nebo neveselou dobu rozsvítí barevné ponožky od SocksInBox, tak nečekejte na fronty na poštách a podpořte tuto dyzajnérku už dnes. Je to potřeba. Každá podpora lokálního tvůrce se počítá a mít dárky pro své blízké včas a v nejvyšší kvalitě zlatých českých ručiček je krok k tomu nemít stres a užít si letos Vánoce s o fous lepším pocitem.

...
Z Čech na sever a zase zpátky...
02/11/2020

Z Čech na sever a zase zpátky...

Z Čech na sever a zase zpátky, od skla po drahé kovy, z pestrosti k minimalismu... To jsou jen některé z cest, které ušla designérka a zlatnice Pavlína Nilsson Grofová. Její tvorbu jste mohli vidět na Dyzajn marketech poprvé letos a věříme, že ještě do Vánoc nějaký ten obdiv a vánoční nákup naživo přijde.

...
„Nastupte na pipkovou loď a staňte se kapitánem vlastního stylu!“
13/07/2020

„Nastupte na pipkovou loď a staňte se kapitánem vlastního stylu!“

​​​​​​​Adélu a Davida jsme blíže poznali při konzultaci ohledně Dyzajn marketu a rozvoje jejich značky. Hned jsme tomuto sympatickému páru propadly. Nadchlo nás jejich nasazení a snaha zkoumat původ materiálů, které při své tvorbě používají. Mně osobně pak taky pozitivně zasahuje Davidovo nadšení pro malování „pipek“. Ještě tomu v sobě úplně nerozumím, ale třeba mi tenhle rozhovor otevře mé vnitřní oči.  Mluvená i psaná komunikace Dekerski Design je vedena hovorovou češtinou, takže jsem ji zachovala. Grammar nazis zdar.

...
Dyzajn muže
06/12/2019

Dyzajn muže

Proč na Dyzajn market chodí Jakub Grán a pár tipů pro pány, kteří si myslí, že na takové akci pro ně není nic zajímavého. Čtení zabere 2 minuty a ještě se můžete pokochat krásnými fotkami...

...
Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů
05/11/2019

Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů

Před dvěma lety dostala Bára svou první 3D tiskárnu. A protože nadšení, nápadů a podpory nejbližších má dostatek, rozhodla se jít s kůží na "trh" a teď stojí se svou značkou šperků 3dBara na úplném začátku. Chystá se na svůj první Dyzajn market a těší se reakce a zpětnou vazbu zákazníků.

...

Dyzajn newsletter

Chodíte na Dyzajn market nakupovat a obdivovat lokální tvůrce?
Chcete 14 dní před konáním dostat e-mailem upomínku?

Nebojte, vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Chcete vědět víc? Naše podmínky zpracování osobních údajů najdete zde.