Blog

Nejnovější

Odvážný papírový příběh
07/06/2021

Odvážný papírový příběh

Adéla Schovancová stojící za značkou Papírníci si svůj papírový sen plní už několik let. Odkud pramení její láska ke knihařskému řemeslu? Jakou nejzvláštnější zakázku vyráběla? A jak koronavirová doba pozitivně ovlivnila její podnikání a život?

...
Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět
05/04/2021

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět

Wildling Shoes je mladá značka barefootové obuvi z Německa. Část našeho týmu nosí už pouze barefootové boty a jsme rádi, že bude zase o kousek větší výběr. Už se nemůžeme dočkat, až je uvidíme na Dyzajn marketu naživo. Posláním značky ale není jen vyrábět zdravou a pohodlnou obuv. O jejich strhujících vizích se dočtete v rozhovoru se zakladatelkou Annou Yonou.

...
Obdaruj a podpoř Izistep
29/11/2020

Obdaruj a podpoř Izistep

Kousek přírody do vašich domovů na Štědrý den přinese nejen vůně vánočního stromečku, ale i dárky pod ním, obdarujete-li své blízké kosmetikou Izistep. Dopřejete jim tak péči o pleť tím nejlepším z přírody a navíc svým nákupem podpoříte jednu malou voňavou alchymistickou dílnu ze Zlína, kde autorka Simona Pekolj ručně připravuje rozličné oleje, krémy i mýdla.

...
Obdaruj a podpoř nikko b.
25/11/2020

Obdaruj a podpoř nikko b.

Snad asi každý jsme někdy někoho z blízkých obdarovali o Vánocích mýdlem. Pro většinu z nás se tato zkušenost datuje do dětských let, kdy už jsme na ježíška nevěřili, ale naše příjmy stále tvořily jen občasné brigády či kapesné. Je tu ale příležitost se k této nostalgické tradici vrátit, a to ne jen tak ledajaká. Jihočeská značka nikko b. vyrábí nepřeberné množství mýdel designových, ale i jinou pečující kosmetiku nejen pro ženy. A i když si k jejich výrobkům takto online nepřivoníte, vězte, že jejich aroma je lahodné a díky originálnímu zpracování se dá vybrat i očima. Nákupem podpoříte malého lokálního tvůrce a vaše Vánoce budou voňavé a barevné.

...
Obdaruj a podpoř Dekerski Design
24/11/2020

Obdaruj a podpoř Dekerski Design

Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí mít vánoční nákupy rychle a přesto nápaditě vyřešené, je pro vás značka Dekerski Design jako stvořená. V jejich sortimentu najdete originální kousky pro celou rodinu i pro vaše přátele. Každého z vašich blízkých tak obdarujete kvalitním dárkem a navíc svým nákupem podpoříte existenci jedné malé lokální značky z Teplic. Zároveň se pod stromečkem všichni společně pobavíte jejich neotřelými ilustracemi, kterými dekorují nejen praktické výrobky pro každodenní použití.

...
Obdaruj a podpoř Fraise
23/11/2020

Obdaruj a podpoř Fraise

Nápaditý střih, vypracované detaily, lehká extravagance, kvalita i pohodlí zároveň. Tím vším můžete obdarovat některou z blízkých dam či slečen z vašeho okolí. Nebo si nějaký jedinečný kousek vyberete pro sebe a dáte tip na dárek své drahé polovičce ;-)? Autorský ateliér Fraise má pro vás nepřeberné množství nápadů na vánoční dárky a nezapomíná ani na pány. Svým nákupem navíc podpoříte jednu malou šicí dílnu z Děčína. Tak směle do toho...

...
Obdaruj a podpoř mamapocket
19/11/2020

Obdaruj a podpoř mamapocket

Chcete být opravdu originálním "ježíškem" pro svou ratolest nebo novopečenou maminku z vašeho okolí? Tak přesně pro vás jsou jako dělané tyto tipy na dárky od mamapocket. Všechny jsou nejen praktické, ale obohatí i krásu vašeho Štědrého večera o nádherné ilustrace. A protože k Vánocům neodmyslitelně patří i podpora, bude mít tento váš dárek ještě další smysl, protože pomůže jedné malé lokální značce. Váš dobrý pocit a pohádkové ilustrace na kousku od mamapocket vám tak budou připomínat kouzlo Vánoc po celý rok.

...
Obdaruj a podpoř Lil'castle
18/11/2020

Obdaruj a podpoř Lil'castle

Vkusné a originální dekorace do dětských pokojíčků vyrábí mladá slovenská značka Lil'castle. Dárkem z jejich dílny tedy potěšíte nejen svou ratolest, ale bude lahodit i vašim očím. Nákupem navíc podpoříte malého lokálního tvůrce, který i když nepochází přímo z naší domoviny, zaslouží si vaši přízeň zcela stejnou, protože neblahá situace, v níž se nyní nacházíme, je nám bohužel všem společná.

...
Obdaruj a podpoř ART–YVAH
17/11/2020

Obdaruj a podpoř ART–YVAH

Nadčasový design, kvalitní materiály a poctivá ruční práce! To vše najdete pod značkou ART–YVAH, která ve své brněnské dílně navrhuje a vyrábí originální kabelky, tašky a batohy pro ženy i muže, zkrátka ideální dárky pro vaše blízké. Jak říká autorka Iva Houdková: „Nákupem vztah nekončí, ale začíná“. Přinese vám tedy nejen radost pod stromeček, ale i dobrý pocit z podpory lokálního tvůrce, protože ti ji v současné době potřebují nejvíce.

...
Obdaruj a podpoř SocksInBox
15/11/2020

Obdaruj a podpoř SocksInBox

Každý temný tunel nebo neveselou dobu rozsvítí barevné ponožky od SocksInBox, tak nečekejte na fronty na poštách a podpořte tuto dyzajnérku už dnes. Je to potřeba. Každá podpora lokálního tvůrce se počítá a mít dárky pro své blízké včas a v nejvyšší kvalitě zlatých českých ručiček, je krok k tomu nemít stres a užít si letos Vánoce s o fous lepším pocitem.

...
Z Čech na sever a zase zpátky...
02/11/2020

Z Čech na sever a zase zpátky...

Z Čech na sever a zase zpátky, od skla po drahé kovy, z pestrosti k minimalismu... To jsou jen některé z cest, které ušla designérka a zlatnice Pavlína Nilsson Grofová. Její tvorbu jste mohli vidět na Dyzajn marketech poprvé letos a věříme, že ještě do Vánoc nějaký ten obdiv a vánoční nákup naživo přijde.

...
„Nastupte na pipkovou loď a staňte se kapitánem vlastního stylu!“
13/07/2020

„Nastupte na pipkovou loď a staňte se kapitánem vlastního stylu!“

​​​​​​​Adélu a Davida jsme blíže poznali při konzultaci ohledně Dyzajn marketu a rozvoje jejich značky. Hned jsme tomuto sympatickému páru propadly. Nadchlo nás jejich nasazení a snaha zkoumat původ materiálů, které při své tvorbě používají. Mně osobně pak taky pozitivně zasahuje Davidovo nadšení pro malování „pipek“. Ještě tomu v sobě úplně nerozumím, ale třeba mi tenhle rozhovor otevře mé vnitřní oči.  Mluvená i psaná komunikace Dekerski Design je vedena hovorovou češtinou, takže jsem ji zachovala. Grammar nazis zdar.

...
Krizové vouchery vděčnosti
19/03/2020

Krizové vouchery vděčnosti

Pro naše dyzajnéry je teď velmi těžké období. Věříme, že společně dokážeme pomoci tak, aby naše oblíbené lokální značky nepadly! Chcete-li některou značku podpořit, zde najdete seznam těch, které vydali krizové vouchery vděčnosti. Stačí kliknout.

...
Dyzajn muže
06/12/2019

Dyzajn muže

Proč na Dyzajn market chodí Jakub Grán a pár tipů pro pány, kteří si myslí, že na takové akci pro ně není nic zajímavého. Čtení zabere 2 minuty a ještě se můžete pokochat krásnými fotkami...

...
Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů
05/11/2019

Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů

Před dvěma lety dostala Bára svou první 3D tiskárnu. A protože nadšení, nápadů a podpory nejbližších má dostatek, rozhodla se jít s kůží na "trh" a teď stojí se svou značkou šperků 3dBara na úplném začátku. Chystá se na svůj první Dyzajn market a těší se reakce a zpětnou vazbu zákazníků.

...
Udržitelná móda pro každou situaci
05/11/2019

Udržitelná móda pro každou situaci

Oblečení značky DAYA není na českém designérském trhu žádným nováčkem. Daniela, která za tím vším stojí, říká, že zcela zásadní je komunikovat příběh, a to nejen příběh značky, jednotlivých výrobků, ale také použitých materiálů. A nejen proto se DAYA stále rozrůstá a z rodinného podniku se začíná měnit v malou firmu.

...
"BLÁZEN DO DŘEVA" JE DOBRÁ DIAGNÓZA
15/10/2019

"BLÁZEN DO DŘEVA" JE DOBRÁ DIAGNÓZA

Když se zamilujete do dřeva a zjistíte, že vás i uživí, je to splněný sen. Značka "Dědova dílna“ navíc plní ještě další sen – přání dědy, aby jeho dílna žila dál, i když on už do ní může chodit jen jako návštěvník.

...
Jak se Olga stala imaginárním rodičem Dyzajn marketu...
20/09/2019

Jak se Olga stala imaginárním rodičem Dyzajn marketu...

Jak se ze skoro psycholožky stala skladníkem, bedňákem, "holkou pro všechno", ale taky spolumajitelkou Dyzajn marketu?

...
Jaké je být Dyzajn mamá?
20/09/2019

Jaké je být Dyzajn mamá?

Kterak se ze stavební inženýrky bez ambicí stala Dyzajn mamá. Jak se naší Terezii pracuje s Olgou? Co jí Dyzajn market dal a vzal?

...
"Se mnou je značka ko-ra-le už tak srostlá, že i když mám volno, pořád mám zapnutý nějaký radar a každou chvíli tam něco naskakuje."
04/09/2019

"Se mnou je značka ko-ra-le už tak srostlá, že i když mám volno, pořád mám zapnutý nějaký radar a každou chvíli tam něco naskakuje."

Jak se magistra teologie Marie Poláčková dostala k tvorbě ko-ra-lí? Jak jde skloubit podnikání a rodinný život s dvěma malými dětmi? Dává Marii podnikání svobodu nebo jí ji naopak bere? Co z procesu „mít autorskou značku“ Marii nejvíc baví? To a spoustu dalšího se dočtete v rozhovoru Kateřiny Turkové, která díky své zkušenosti s vedením obchodu Dyzajnoff, je teď už vlastně odbornicí na české tvůrce a malé dyzajnéry.

...