Blog

Nejnovější

Dyzajnové prázdniny
09/07/2024

Dyzajnové prázdniny

Na Dyzajn marketu Prázdniny, který se tentokrát bude konat 27. a 28. července na piazzettě Národního divadla, představíme mnoho nových a originálních značek. Nenechte si ujít příležitost prohlédnout si, vyzkoušet a zakoupit kvalitní výrobky od lokálních tvůrců, kteří svou práci dělají poctivě, s láskou a za férových podmínek. Udělejte si čas a přijďte podpořit nováčky i oblíbené stálice.

...
Májoví nováčci
28/04/2024

Májoví nováčci

Na Dyzajn marketu Máj bude 18. a 19. května, mezi téměř 200 tvůrci, i několik značek, které se zúčastní úplně poprvé. Abychom vás naladili, představíme vám zde pár z nich. Ale nejlépe uděláte, když si všechny přijdete prohlédnou naživo na Výstaviště v Praze, Holešovicích. Těšit se můžete na tvůrce autorské módy, bytových doplňků, šperků, přírodní kosmetiky a mnoha dalších lokálních skvostů.

...
Měsíční alchymie
20/04/2024

Měsíční alchymie

Na májovém Dyzajn marketu se 18. a 19. května poprvé představí značka moon.alchemi, za níž stojí zakladatelka Ami. Ami svůj projekt vytvořila s cílem otisknout do produktů kousek měsíční alchymie, která je, dle jejích slov, nejen součástí každé ženy, ale stejně jako ony, se i neustále proměňuje.

...
EMI – I – MIO
19/04/2024

EMI – I – MIO

Dyzajn market Máj se koná 18. a 19. května. Mezi více jak 200 tvůrci nebude chybět ani značka Emiimio, která na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší vyrábí výbavičky do dětských postýlek, pohodlné a stylové oblečení a taky praktické cestovní sady pro děti a jejich maminky.

...
S respektem k životnímu prostředí
16/04/2024

S respektem k životnímu prostředí

Také jste si jako děti sušily květiny mezi stránkami knih? Monika, zakladatelka značky Flamea, to dělá dodnes. Květiny si navíc předtím sama vypěstuje a následně z nich ručně vyrábí svíčky, šperky a obrazy. My jsme se jí mimo jiné zeptali, co jí k tvorbě květinových dekorací přivedlo, jak celý proces výroby probíhá a proč se ráda účastní Dyzajn marketů.

...
Od atopika pro atopiky
15/04/2024

Od atopika pro atopiky

Na Dyzajn marketu Máj se poprvé 18. a 19. května představí značka DermaFood. Zakladatel Ondra po celý svůj život bojoval s atopickým ekzémem a odmítl se smířit s tvrzením, že kortikoidy jsou jediná možnost, která mu toto zápolení ulehčí. A tak začal vymýšlet, testovat a vyvíjet produkt jen z přírodních složek, co přinese úlevu každému, koho trápí atopický ekzém či psoriáza. Jak se mu to povedlo? To se dozvíte v našem článku.

...
Tři kroky postačí
10/04/2024

Tři kroky postačí

Májového Dyzajn marketu se 18. a 19. května poprvé zúčastní značka Omorfia. Zakladatelka Monika chce ženám nad 30 ukázat, že není potřeba mít doma zbytečné zásoby přípravků, protože pro správnou péči o pleť stačí pouze tři kroky. Co Moniku přivedlo k výrobě vlastní kosmetiky, jaké překážky musela v začátcích překonat a co chystá do budoucna? To se dozvíte v našem článku.

...
Variabilní móda pro ženy
06/03/2024

Variabilní móda pro ženy

Jarního Dyzajn marketu se 16. a 17. března poprvé zúčastní značka Estampada, která vyniká unikátním přístupem k módě i zákaznicím. Nešije totiž oblečení primárně na sklad, ale zákaznice si svůj kousek uzpůsobí sama, podle svých preferencí. Na Dyzajn marketu ale samozřejmě bude zásob dost, abyste mohly oblečení od tohoto nováčka rovnou vyzkoušet a třeba si i udělat radost novým kouskem na blížící se jarní dny.

...
Plus size stánek na jarním Dyzajnu
25/02/2024

Plus size stánek na jarním Dyzajnu

Jarní Dyzajn market, který se bude konat 16. a 17. března není pouze o nákupech autorských produktů, ale i o vytváření společného prostoru pro všechny ženy bez ohledu na to, jakou velikost oblékají. Nedostatek plus size modelů od lokálních tvůrců byl u nás dlouho diskutovaným tématem, a tak jsme se rozhodli situaci změnit.

...
Všechno je jednou poprvé
21/02/2024

Všechno je jednou poprvé

Na Dyzajn marketu Jaro přivítáme 16. a 17. března mnoho nových, originálních značek. Nenechte si ujít příležitost pokochat se, vyzkoušet a třeba i nakoupit nějaký kvalitní kousek od lokálních tvůrců. Udělejte si čas a přijďte nováčky podpořit na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Nápoj bohů
07/02/2024

Nápoj bohů

Martina spojila svou lásku ke kakau s touhou pomáhat znevýhodněným lidem, a tak vznikla značka Kakaw Co+, která k nám z Latinské Ameriky dováží nejkvalitnější kakaové boby a další pochoutky z nich. Díky Martině se bývalí pěstitelé koky stali hrdými producenty kakaových bobů, kteří žijí svůj život v míru a v bezpečí.

...
Znalost řemesla, dlouholetá praxe a schopnost vytvářet vlastní design
18/01/2024

Znalost řemesla, dlouholetá praxe a schopnost vytvářet vlastní design

Na jarním Dyzajn marketu poprvé uvidíme značku Keramika Koller. Martin Koller během své kariéry prošel mnoha keramickými dílnami a na nějakou dobu řemeslo i opustil. Naštěstí pro nás, se k němu ale po nějaké době vrátil a svou tvorbu nám 16. a 17. března představí na Dyzajn marketu Jaro. Přečtěte si, kde nachází inspiraci, jaké byly jeho začátky i jaké má plány do budoucna.

...
Na sport i do práce
14/01/2024

Na sport i do práce

Značka Drexiss není na Dyzajn marketech žádným nováčkem a chybět nebude ani na jarní edici 16. a 17. března. Její zakladatelka Petra je velkou milovnicí hor a sportu. Tuto svou vášeň posunula na další level a rozhodla se vyrobit si na toulky přírodou vlastní oblečení, které bude splňovat její vysoké nároky. Vy ale nemusíte být nutně horolezec nebo outdoorový nadšenec, protože Drexiss přináší stylové a funkční oblečení i do vašeho každodenního života.

...
Setkáme se poprvé
19/11/2023

Setkáme se poprvé

Na zimním Dyzajn marketu se 9. a 10. prosince objeví spousta značek, které tu budou prezentovat svůj um úplně poprvé. Přijďte jejich odvahu podpořit a stavte se u jejich stánku pozdravit, omrknout a třeba i nakoupit nějaký ten lokální produkt. My vám přinášíme jen drobnou ukázku toho, s jakou krásnou tvorbou se můžete druhý adventní víkend na Výstavišti v Praze, Holešovicích potkat.

...
Objevte lásku k houpání
16/11/2023

Objevte lásku k houpání

Poprvé se zimního Dyzajn marketu 9. a 10. prosince zúčastní Hojdavak. Značka, která nabízí krásné a funkční houpací vaky pro děti i dospělé, vyrobené od začátku až do konce v České republice. Jakmile se v Hojdavaku uvelebíte, okamžitě se dostaví radost, uklidnění a pochopení, proč (nejen) děti tento tělu přirozený pohyb tak zbožňují.

...
Jaká je barva taupe?
14/11/2023

Jaká je barva taupe?

Autorka Kristýna spojila lásku k minimalistickému designu a svůj odpovědný přístup ve vlastní oděvní značku TAUPE. Nabízí nadčasové kousky z certifikovaných přírodních materiálů, podporuje myšlenku umírněnosti v nakupování oblečení a svým zákaznicím chce pomoct v módě trochu zpomalit. V článku se dozvíte, jaké byly Kristýniny začátky, který kousek z její nabídky je nejoblíbenější i jaká je vlastně barva taupe. Vyzkoušet si pak její oblečení můžete na vlastní kůži 9. a 10. prosince na posledním Dyzajn marketu tohoto roku.

...
Ženskost, pohodlí a kvalita
05/10/2023

Ženskost, pohodlí a kvalita

Značka Goci se zúčastní podzimního Dyzajn marketu 28. a 29. října. Autorka Naďa nejradši kombinuje komfortní volnočasové materiály s moderními a elegantními střihy. Snaží se ženám ukázat, že aby bylo oblečení pohodlné, nemusí chodit po městě v šusťákové bundě a teplákách.

...
Místňák a cizinka
05/10/2023

Místňák a cizinka

Michelle Leškovská se před lety rozhodla rozjet vlastní projekt, a tak se přestěhovala do Indie. Z původního založení místní školky, se ale dostala ke zcela jinému oboru. S místní švadlenkou začaly vyrábět kimona a pyžama, která jsou barvena tradiční metodou modrotisku. Jak se spolupracuje s indickými ženami a co vše vzniku značky předcházelo, se dozvíte v článku. Naživo pak přijďte jejich produkty obdivovat na podzimní Dyzajn market 28. a 29. října na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Podzimní dobroty
04/10/2023

Podzimní dobroty

Ani na podzimní edici 28. a 29. října nebude chybět velký výběr kulinářů a prodejců s lokálními delikatesami. Pochutnají si vegani, vegetariáni i ti, kdo mají rádi maso. Posilnit se budete moct kvalitní kávou, osvěžujícími limonádami a samozřejmě nebude chybět ani sladká tečka nakonec. Sbíhají se vám sliny? Tak přijďte poslední říjnový víkend vše ochutnat na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Nováčci Podzimu
03/10/2023

Nováčci Podzimu

Na podzimní edici Dyzajn marketu se znovu přihlásilo mnoho nových krásných značek, které si nás získaly svým umem, příběhem i prezentací. Několik z nich vám tady představíme, ale nic se nevyrovná tomu, obdivovat tvorbu naživo. Stavte se tedy 28. a 29. října na Výstavišti v Praze, v Holešovicích, podpořit nováčky, kteří měli tu odvahu začít tvořit lokální produkty, které vám budou dlouhé roky dělat radost.

...