Blog

Nejnovější

Plus size stánek na jarním Dyzajnu
25/02/2024

Plus size stánek na jarním Dyzajnu

Jarní Dyzajn market, který se bude konat 16. a 17. března není pouze o nákupech autorských produktů, ale i o vytváření společného prostoru pro všechny ženy bez ohledu na to, jakou velikost oblékají. Nedostatek plus size modelů od lokálních tvůrců byl u nás dlouho diskutovaným tématem, a tak jsme se rozhodli situaci změnit.

...
Všechno je jednou poprvé
21/02/2024

Všechno je jednou poprvé

Na Dyzajn marketu Jaro přivítáme 16. a 17. března mnoho nových, originálních značek. Nenechte si ujít příležitost pokochat se, vyzkoušet a třeba i nakoupit nějaký kvalitní kousek od lokálních tvůrců. Udělejte si čas a přijďte nováčky podpořit na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Nápoj bohů
07/02/2024

Nápoj bohů

Martina spojila svou lásku ke kakau s touhou pomáhat znevýhodněným lidem, a tak vznikla značka Kakaw Co+, která k nám z Latinské Ameriky dováží nejkvalitnější kakaové boby a další pochoutky z nich. Díky Martině se bývalí pěstitelé koky stali hrdými producenty kakaových bobů, kteří žijí svůj život v míru a v bezpečí.

...
Znalost řemesla, dlouholetá praxe a schopnost vytvářet vlastní design
18/01/2024

Znalost řemesla, dlouholetá praxe a schopnost vytvářet vlastní design

Na jarním Dyzajn marketu poprvé uvidíme značku Keramika Koller. Martin Koller během své kariéry prošel mnoha keramickými dílnami a na nějakou dobu řemeslo i opustil. Naštěstí pro nás, se k němu ale po nějaké době vrátil a svou tvorbu nám 16. a 17. března představí na Dyzajn marketu Jaro. Přečtěte si, kde nachází inspiraci, jaké byly jeho začátky i jaké má plány do budoucna.

...
Na sport i do práce
14/01/2024

Na sport i do práce

Značka Drexiss není na Dyzajn marketech žádným nováčkem a chybět nebude ani na jarní edici 16. a 17. března. Její zakladatelka Petra je velkou milovnicí hor a sportu. Tuto svou vášeň posunula na další level a rozhodla se vyrobit si na toulky přírodou vlastní oblečení, které bude splňovat její vysoké nároky. Vy ale nemusíte být nutně horolezec nebo outdoorový nadšenec, protože Drexiss přináší stylové a funkční oblečení i do vašeho každodenního života.

...
Setkáme se poprvé
19/11/2023

Setkáme se poprvé

Na zimním Dyzajn marketu se 9. a 10. prosince objeví spousta značek, které tu budou prezentovat svůj um úplně poprvé. Přijďte jejich odvahu podpořit a stavte se u jejich stánku pozdravit, omrknout a třeba i nakoupit nějaký ten lokální produkt. My vám přinášíme jen drobnou ukázku toho, s jakou krásnou tvorbou se můžete druhý adventní víkend na Výstavišti v Praze, Holešovicích potkat.

...
Objevte lásku k houpání
16/11/2023

Objevte lásku k houpání

Poprvé se zimního Dyzajn marketu 9. a 10. prosince zúčastní Hojdavak. Značka, která nabízí krásné a funkční houpací vaky pro děti i dospělé, vyrobené od začátku až do konce v České republice. Jakmile se v Hojdavaku uvelebíte, okamžitě se dostaví radost, uklidnění a pochopení, proč (nejen) děti tento tělu přirozený pohyb tak zbožňují.

...
Jaká je barva taupe?
14/11/2023

Jaká je barva taupe?

Autorka Kristýna spojila lásku k minimalistickému designu a svůj odpovědný přístup ve vlastní oděvní značku TAUPE. Nabízí nadčasové kousky z certifikovaných přírodních materiálů, podporuje myšlenku umírněnosti v nakupování oblečení a svým zákaznicím chce pomoct v módě trochu zpomalit. V článku se dozvíte, jaké byly Kristýniny začátky, který kousek z její nabídky je nejoblíbenější i jaká je vlastně barva taupe. Vyzkoušet si pak její oblečení můžete na vlastní kůži 9. a 10. prosince na posledním Dyzajn marketu tohoto roku.

...
Ženskost, pohodlí a kvalita
05/10/2023

Ženskost, pohodlí a kvalita

Značka Goci se zúčastní podzimního Dyzajn marketu 28. a 29. října. Autorka Naďa nejradši kombinuje komfortní volnočasové materiály s moderními a elegantními střihy. Snaží se ženám ukázat, že aby bylo oblečení pohodlné, nemusí chodit po městě v šusťákové bundě a teplákách.

...
Místňák a cizinka
05/10/2023

Místňák a cizinka

Michelle Leškovská se před lety rozhodla rozjet vlastní projekt, a tak se přestěhovala do Indie. Z původního založení místní školky, se ale dostala ke zcela jinému oboru. S místní švadlenkou začaly vyrábět kimona a pyžama, která jsou barvena tradiční metodou modrotisku. Jak se spolupracuje s indickými ženami a co vše vzniku značky předcházelo, se dozvíte v článku. Naživo pak přijďte jejich produkty obdivovat na podzimní Dyzajn market 28. a 29. října na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Podzimní dobroty
04/10/2023

Podzimní dobroty

Ani na podzimní edici 28. a 29. října nebude chybět velký výběr kulinářů a prodejců s lokálními delikatesami. Pochutnají si vegani, vegetariáni i ti, kdo mají rádi maso. Posilnit se budete moct kvalitní kávou, osvěžujícími limonádami a samozřejmě nebude chybět ani sladká tečka nakonec. Sbíhají se vám sliny? Tak přijďte poslední říjnový víkend vše ochutnat na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Nováčci Podzimu
03/10/2023

Nováčci Podzimu

Na podzimní edici Dyzajn marketu se znovu přihlásilo mnoho nových krásných značek, které si nás získaly svým umem, příběhem i prezentací. Několik z nich vám tady představíme, ale nic se nevyrovná tomu, obdivovat tvorbu naživo. Stavte se tedy 28. a 29. října na Výstavišti v Praze, v Holešovicích, podpořit nováčky, kteří měli tu odvahu začít tvořit lokální produkty, které vám budou dlouhé roky dělat radost.

...
Tak chutná Babí léto
24/08/2023

Tak chutná Babí léto

O víkendu 9. a 10. září si můžete pochutnat na nejvybranějších lahůdkách pro vegany, vegetariány i pro milovníky masa. Na Dyzajn marketu Babí léto nebude chybět ani výběrová káva, domácí limonády a míchané drinky. Dorazte se pokochat lokální tvorbu a rovnou si dejte nějakou dobrotu, kterou si pak v klidu vychutnáte v jedné z našich food zón. Těšíme se na vás na Výstavišti v Praze, Holešovicích.

...
Nováčci Babího léta
18/08/2023

Nováčci Babího léta

Na Dyzajn marketu Babí léto přivítáme mnoho nových, originálních značek. Nenechte si ujít příležitost pokochat se, vyzkoušet a třeba i nakoupit nějaký kvalitní kousek od lokálních tvůrců. Udělejte si čas 9. a 10. září a přijďte nováčky podpořit na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...
Festival chutí na prázdninovém Dyzajn marketu
05/07/2023

Festival chutí na prázdninovém Dyzajn marketu

Dyzajn market Prázdniny nehostí jen kvalitní lokální tvůrce z Čech, Slovenska a dalších zemí. Pochutnáte si na něm i na nejvybranějších dobrotách pro vegany, vegetariány i milovníky masa, výběrové kávě či řemeslném pivu. Přijďte se přesvědčit sami. Těšíme se na vás poslední červencový víkend na piazzettě Národního divadla.

...
Poprvé na Dyzajn marketu
30/06/2023

Poprvé na Dyzajn marketu

Na prázdninové edici přivítáme 29. a 30. července několik nových a originálních značek. Nenechte si ujít skvělou příležitost objevit čerstvé designové trendy, unikátní výrobky a jedinečné módní kousky, které tito tvůrci nabízejí. Udělejte si poslední červencový víkend čas a vyrazte obdivovat šikovné lokální výrobce na piazzettu Národního divadla.

...
Jednoduchý design, udržitelnost i variabilita
28/06/2023

Jednoduchý design, udržitelnost i variabilita

Značka Iveta Nedomová Design vznikla už v roce 1994. Autorka Iveta o sobě říká, že je sama žena s nekonfekční postavou a nekonvenčním stylem, a proto chtěla na trh přinést módu, která bude zajímavá a padne každé postavě. Z jakých materiálů nejraději tvoří a jaké slavné osobnosti české scény oblékala? Přečtěte si v našem článku a stavte se u jejího stánku 29. a 30. července na prázdninovém Dyzajn marketu. Tentokrát na piazzettě Národního divadla.

...
Léto plné chutí
22/04/2023

Léto plné chutí

Na letní edici uvidíte nejen spoustu nových tvůrců, ale i food stánků. Už jen u samotného výběru účastníků nám kručelo v břichách a sbíhaly se sliny. Jestli jste i vy milovníci dobrého jídla, vyrobeného z kvalitních surovin, tak přijďte 20. a 21. května na Dyzajn market Léto a snídani ráno rozhodně vynechte :-).

...
Nováčci letní edice
18/04/2023

Nováčci letní edice

Na Dyzajn market Léto, který se bude konat 20. a 21. května, se přihlásil rekordní počet nových tvůrců. Máme velkou radost, že stále vznikají neotřelé, kreativní značky, které přispívají k rozvoji lokální tvorby. My vám zde představíme jen pár z nich. Na další nováčky se dorazte podívat osobně, protože to opravdu bude stát za to.

...
Udržitelné věnce
12/04/2023

Udržitelné věnce

Na letním Dyzajn marketu uvidíme 20. a 21. května značku decoRING, která vyrábí věnce z květin od českých farmářů a pěstitelů. Autorka Šárka se ale nespokojila s myšlenkou, že když její věnce doslouží, skončí v koši. Proto nabízí svým zákazníkům službu REvazby. Co to znamená a jak REvazba reálně funguje si přečtěte v článku.

...