Ladíme

27—28/7/2024 | náměstí Václava Havla, Praha 1

Do vášho šatníka prinášame nadčasové strihy, modely, ktoré nezostarnú, ušité z materiálov, s ktorými sa zžijete na prvé nosenie. Práve materiály a kvalitné ručné šitie sú dôležitým artiklom, na ktorých si zakladáme. V novej kolekcií nájdete softshellové bundy, kabáty či nohavice doplnené o naše mäkučké mikiny a topy z BIO-bavlny . Veríme, že naša myšlienka udržateľnosti a lásky k prírode v spojení s eleganciou a komfortom vám bude blízka a nájdete si kúsky, ktoré vás budú reprezentovať a ktorými sa budete hrdiť všade, kam prídete. We bring timeless cuts to your wardrobe, models that will not grow old, made from materials that you will get used to the first time you wear them. It is the materials and high-quality hand sewing that are the important items on which we base ourselves. In the new collection, you will find softshell jackets, coats and pants complemented by our soft sweatshirts and organic cotton tops. We believe that our idea of sustainability and love for nature combined with elegance and comfort will be close to you and you will find garments that will represent you wherever you go.

https://www.ladime.sk

Dyzajn newsletter

Do you like to go to Dyzajn market shopping, eating or simply enjoying the unique atmosphere? Don't want to miss the next one? Two weeks before the event, we will be happy to send you a reminder with the date, place of the event and news that awaits you, just fill in your e-mail address.

 

Don't worry, your email address is safe with us. Want to know more? You can find our personal data processing conditions here.