Radost Manufacture

27—28/7/2024 | náměstí Václava Havla, Praha 1

CZ: Objevte svět plný živých barev značky Radost Manufacture, kde upcyklovaná móda hraje hlavní roli. Naše udržitelná značka se zavazuje proměňovat materiály z druhé ruky na stylové ledvinky, peněženky, tašky a oblečení, snižujíc tak odpad a přispívajíc k zelenější budoucnosti. S důrazem na barvy a textury naše eklektické designy přinášejí radost do každodenního života. Každý kus je uměleckým dílem, které skloubuje živé odstíny a fascinující textury, vytvářejíce tak hmatatelnou slast pro smysly. Připojte se k nám a objevte kouzlo upcyklované módy a zapojte se do pozitivního vlivu na planetu. EN: Discover the vibrant world of Radost Manufacture, where upcycled fashion takes center stage. Our sustainable brand is dedicated to transforming second-hand materials into stylish fanny packs, bags, and clothing, reducing waste and promoting a greener future. With a focus on color and textures, our eclectic designs bring joy to everyday life. Each piece is a work of art, blending vibrant hues and captivating textures to create a tactile feast for the senses. Join us in embracing the magic of upcycled fashion and making a positive impact on the planet.

https://www.radostmanufacture.com

Dyzajn newsletter

Do you like to go to Dyzajn market shopping, eating or simply enjoying the unique atmosphere? Don't want to miss the next one? Two weeks before the event, we will be happy to send you a reminder with the date, place of the event and news that awaits you, just fill in your e-mail address.

 

Don't worry, your email address is safe with us. Want to know more? You can find our personal data processing conditions here.