yollo

18—19/5/2024 | Výstaviště Praha, Holešovice

CZ: Móda umí být fascinující, krásná i neskutečně krutá. Krutý nemusí být jen fakt, že věc, kterou si chcete koupit ušilo malé dítě za misku rýže, ale i to, že na vás každý kousek už z ramínka křičí: „Já ti prostě nesednu! Smiř se s tím.“ V yollo šijeme oblečení pro ženy všech tvarů a velikostí, s láskou a respektem. AJ: Fashion can be fascinating and beautiful, but also incredibly ruthless. Ruthless not only by the fact that the thing you're about to buy was sewn by a little child for a bowl of rice; but also by having each piece of clothing on the rack shout at you: "I will simply not fit you. Deal with it." At yollo we create clothes for women of all shapes and sizes, with love and respect.

Dyzajn newsletter

Do you like to go to Dyzajn market shopping, eating or simply enjoying the unique atmosphere? Don't want to miss the next one? Two weeks before the event, we will be happy to send you a reminder with the date, place of the event and news that awaits you, just fill in your e-mail address.

 

Don't worry, your email address is safe with us. Want to know more? You can find our personal data processing conditions here.