Emiimio

Emiimio
19/04/2024

Jak vznikla myšlenka založit značku Emiimio, kdo za ní stojí a od kdy jste na trhu?


Jmenuji se Romana a stojím za dětskou značkou Emiimio, která letos v dubnu slaví 5 let na trhu. Myšlenka založit vlastní značku přišla s narozením mé první dcery, kdy jsem měla chuť naučit se něco nového, a tak jsem si pořídila šicí stroj a začala se učit šít. Nejprve jsem doma u jídelného stolu šila dětské hračky a oblečení pro Emičku, a potom jsem ušila své první hnízdečko jako dárek pro miminko kamarádky a to mě to nadchlo a už nepustilo. Nyní mám dvě děti, šicí dílnu, několik zaměstnanců a pendluju mezi rodinou a podnikáním. 

 

Jakým způsobem se odlišují vaše produkty od ostatních na trhu a co považujete za jejich hlavní přednost?


Naše výrobky se vyznačují zejména svou praktičností, kvalitou a osobitým designem. Dnes už na to nejsem sama. V malé šicí dílně na pomezí Českého ráje a Podkrkonoší zaměstnávám především maminky, a tak samy všechny produkty testujeme na vlastních dětech a ladíme je do posledního detailu. Vybírám decentní tóny barev, které nejsou obvyklé a výhodou je, že se spolu pak naše kousky dají krásně kombinovat.

Jaký produkt je u vašich zákazníků nejoblíbenější a proč si myslíte, že to tak je?


Asi nejoblíbenější je celá naše puntíkatá kolekce, protože ta nás zkrátka vystihuje. Je veselá, hravá a zákaznice ji milují! A potom taky náš vychytaný plenkovník, který vznikl na základě vlastních zkušeností s miminkem, a který stále vylepšujeme stejně jako všechny naše produkty.

Jaká byla největší výzva, kterou jste museli překonat při budování značky Emiimio a jakým způsobem jste ji zvládli?


Ze všeho nejtěžší byly určitě začátky fungování a skloubení podnikání a rodiny.  Každá máma ví, že fungovat v práci s malými dětmi, fungovat těsně před porodem, bezprostředně po porodu je náročné a každý den, i nyní, je o hledání kompromisů a priorit. Když jsem začínala a šila jsem ještě sama, tak jsem večer co večer uspala dceru a usedla k šicímu stroji, kde jsem seděla dlouho do noci. Dnes je to zase trochu o něčem jiném, nabaluje se spoustu administrativních a marketingových činností a já se spoustu věcí ještě stále učím za pochodu. Mám pocit, že podnikání je o neustálém překonávání nějakých výzev. Moc mě to ale baví.

 

Jako novinky chystáte na májovou edici?


Na májové edici již budeme mít oblíbenou mušelínovou kolekci obohacenou nejen o nové trendy barvy, ale také přivezeme úplně nové kousky. Těšit se můžete na lehké mušelínové kalhoty a žádané dětské mušelínové pončo.

Jaká je vaše zkušenost s účastí na Dyzajn Marketu, proč vás baví?


Naše zkušenosti jsou vždy velmi příjemné, je úžasné se osobně setkat s našimi zákazníky, slyšet od nich pozitivní zpětnou vazbu, mít možnost jim naše výrobky představit a nechat je osahat si používané materiály. Skvělé je také setkání s ostatními českými tvůrci a rády na Dyzajn marketu také nakupujeme.

Chystáte nějaké novinky do budoucna? 


Novinek, nápadů a produktů “v šuplíku” mám opravdu spoustu, ale zřejmě se budeme spíše držet naší osvědčené produktové řady a zařazovat nové materiály a barvy. 

Jestli je něco, co byste ráda vyzdvihla a v otázkách k tomu nebyl prostor, tak můžete tady. 🙂


Děkuji, že akci jako je Dyzajn market pořádáte!


 

Dyzajn newsletter

Do you like to go to Dyzajn market shopping, eating or simply enjoying the unique atmosphere? Don't want to miss the next one? Two weeks before the event, we will be happy to send you a reminder with the date, place of the event and news that awaits you, just fill in your e-mail address.

 

Don't worry, your email address is safe with us. Want to know more? You can find our personal data processing conditions here.