O nás

Tým

Terezie Tunková

Terezie Tunková

zakladatelka akce, PR

terezie@dyzajnmarket.com

Olga Velíšková

Olga Velíšková

koordinátorka akce, produkce

olga@dyzajnmarket.com

Kontakt

Dyzajn market z.s.

Voršilská 142/6

110 00 Praha 1

Česká republika

IČ 01186523

Pro média

Press kit Dyzajn market Prázdniny 2019

Stáhnout .zip

Podporujeme

Pro šťastnější zvěř.

Stylové a elegantní motýlky pro psy, šátky, obojky, vodítka a taštičky na procházky, které podporují útulky i další organizace věnující se záchraně zvířat, navíc vyráběné v chráněných dílnách. Projekt „Motýlci sluší a pomáhají“ pomáhá tak nejen zvířatům, ale i lidem v nouzi a na Dyzajn marketu je pravidelným účastníkem.

Designový projekt se sociálním přesahem.

Metráž je nízkoprahová pracovní dílna pro ženy, které se ocitly v tísnivé sociální situaci. Vznikají zde designové doplňky a móda, kterou spoluvytvářejí ženy ohrožené sociálním vyloučením, násilím, bezdomovectvím, chudobou a dalšími negativními jevy. Cílem projektu je těmto ženám pomoci – poskytnout jim prostřednictvím tvořivé práce podporu, motivaci, know-how a možnost výdělku.

Vzdělává v oblasti českého filmu a kinematografie.

Projekt NaFilM zakládá muzeum českého filmu, kulturně-vzdělávací centrum, které v České republice zatím chybí. Tato instituce se stane živým centrem setkávání se, vzájemné inspirace, místem zážitkového poznávání a aktivního vzdělávání pro nejrůznější skupiny návštěvníků, kteří zde budou moct vzrušující médium vnímat všemi smysly.

Žvýkačky a společenská odpovědnost?

Charity gums jsou žvýkačky ve speciálních obalech. Projekt spolupracuje s českými autory, kteří vytvářejí vtipné, roztomilé, černohumorné a další různé motivy na vysunovací obal žvýkaček. Z každého prodaného balení putuje částka 2,50 Kč nejrůznějším neziskovým organizacím.

Značka, která vznikla z pytle na brambory.

Nové podoby batůžků, tašek a kabelek různých druhů vznikají v chráněné dílně Prosaz – Společnost pro sociální rehabilitaci občanů se zdravotním postižením. Zakoupením takového doplňku pomůžete lidem, kteří to v životě nemají zrovna lehké, zapojit se do běžného života.

Realizuje dlouhodobé projekty na podporu aktivního života seniorů.

Projekt „Ponožky od babičky“ zaměstnává v současnosti přes 160 babiček / pletařek z celé České republiky, v jejichž šikovných rukách vzniká velmi specifická kolekce ponožek z darované vlny.

Pomáhá v nejtěžších chvílích života.

Cesta domů poskytuje odbornou péči umírajícím dospělým i dětem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. Zároveň se snaží přispívat ke společenským a legislativním změnám, které umožní zlepšení péče o umírající lidi v naší zemi. Zakoupením dárku pomůžete Cestě domů pomáhat těm, kdo pečují doma o své nejbližší, kteří umírají.

Svítí tam, kde je tma.

Světluška již více než 15 let svítí na cestu lidem s těžkým zrakovým postižením. Přispívá jim na osobní asistenci, vodicí psy a speciální pomůcky, které jim usnadňují každodenní život. Mezi nevidomé ročně rozdělí více než 10 milionů korun a pro mnohé v ČR se stala symbolem pomoci lidem s těžkým zrakovým postižením.

Pomáhá nezaměstnaným.

Sweeter: „Chceme, aby vše, co děláme, dávalo smysl. Proto jsme se rozhodli zaměstnat ženy, které i přes velké životní i pracovní zkušenosti mají problém sehnat práci nebo přivýdělek. Jsou to paní před důchodem, které „jako neperspektivní“ ztratily práci a už ji nemohou najít.“ V jejich rukách vznikají pletené dětské svetry, čepice, šaty i povlaky na polštáře.