Tvoříte krásné, originální a kvalitní věci? Staňte se součástí Dyzajn marketu!

CO JE DYZAJN MARKET?

Dyzajn market je tradičně nejnavštěvovanějším trhem svého druhu v České republice. Hostí široké spektrum výrobců, dyzajnérů a tvůrců, kteří kladou důraz na lokálnost, udržitelnost a originalitu svých výrobků. Akce se těší velké oblibě veřejnosti a vysoké návštěvnosti. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

 

KDE A JAK ČASTO SE DYZAJN MARKET KONÁ?

Koná se už třináct let minimálně 6x ročně buď na Výstavišti v Praze–Holešovicích (plocha před Průmyslovým palácem) nebo na náměstí Václava Havla, Praha 1 (Piazzetta Národního divadla), vždy v sobotu a v neděli od 10.00–18.00.

 

JAKÉ TVŮRCE RÁDI PŘIVÍTÁME?

Naší snahou je představit široké veřejnosti originální, lokální a v ideálním případě také udržitelnou tvorbu jako plnohodnotnou alternativu k průmyslově vyráběným a v běžné obchodní síti dostupným produktům. Při výběru a hodnocení účastníků zohledňujeme nejen původ či originalitu samotných koncových produktů, ale i materiálů a surovin, z nichž se vyrábějí. Nezanedbatelnou roli hraje i samotná prezentace na akci. Rádi tedy přivítáme dyzajnéry a tvůrce:

  • oblečení, módních doplňků (šperků, kabelek, tašek, batohů, peněženek apod.)
  • bytových doplňků (porcelánu, keramiky, skla, zero waste produktů apod.) 
  • papírenských produktů 
  • přírodní kosmetiky a svíček 
  • doplňků pro malá domácí zvířata 
  • hraček a her 
  • nezávislé vydavatele a nakladatele 
  • pěstitele a prodejce rostlin 
  • obchody (zastupující na akci autorské značky spadající do výše zmíněných kategorií, které se neúčastní samostatně) 
  • stánky s jídlem a pitím a foodtrucky

 

JAKÉ PRODUKTY SE NA DYZAJN MARKET NEHODÍ?

S ohledem na výše uvedené skutečnosti neumožňujeme na akci prodávat nejrůznější produkty vyráběné velkoobjemově třetí stranou, např. "reklamní textil" nebo plecháčky, byť třeba i potištěné či jinak dekorované autorskou ilustrací či grafikou. Na akci též nepatří šperky vytvořené z běžně dostupných industriálních prefabrikátů z druhého konce světa, a to i přesto, že jsou autorem považovány za umělecky zkompletované.
Čímž máme na mysli například: "polské" plecháčky vyrobené v Asii (což možná netušíte ani vy) potištěné vaší ilustrací, batohy nebo oblečení šité jinde než ve vaší dílně, ač s vaší výšivkou či autorským potiskem, jakoukoliv kombinaci autorského oblečení s oblečením z Asie s autorským potiskem, šperky vznikající navlékáním či lepením minerálů či komponentů jiné než vlastní výroby.
Zároveň neumožňujeme přeprodej zboží (tj. nabízení produktů jiných tvůrců pod vaší značkou), nejde-li o případ uvedený v předchozím bodu.
Není ani možná účast značek prodávajících své zboží v obchodních centrech nebo sdílených či nadnárodních e-shopech, jako je: Zoot, Alza, Mall, Allegro, Kaufland a jiné.
Nic z toho k nám nepatří. Jsme akce, která představuje lidem "zlaté české ručičky" a ne firmy, které vymyslely, jak se tvářit jako lokální značka a na návštěvnících Dyzajn marketů takto vydělávat a nízkou cenou parazitovat na skutečné autorské tvorbě.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE O ORGANIZACI AKCE, PODMÍNKÁCH ÚČASTI A MOŽNOSTECH PROPAGACE NALEZNETE ZDE.

 

VARIANTY NABÍZENÝCH PRODEJNÍCH MÍST A SLUŽEB VČETNĚ CEN NALEZNETE VŽDY V AKTUÁLNÍ PŘIHLÁŠCE.

 

JSTE ROZHODNUTI SE PŘIHLÁSIT? NEPŘEHLÉDNĚTE TĚCHTO PÁR TIPŮ A DOPORUČENÍ, CO BYSTE SI PŘED VYPLNĚNÍM PŘIHLÁŠKY MĚLI PŘIPRAVIT.

Nepodceňujte výběr fotografií, které k přihlášce přikládáte. Nejenže hrají významnou roli při výběru tvůrců na akci, ale líbivé, atraktivní a také aktuální fotografie produktů pomáhají přilákat potenciální návštěvníky. K tomuto účelu nejlépe slouží kvalitní produktové fotografie. Inspirovat se můžete např. u svých kolegů v sekci Dyzajnéři.
Pokud je to možné, vyhněte se:
•    černobílým fotografiím (nejde-li o součást marketingové komunikace vaší značky),
•    kolážím
•    skupinovým fotografiím se zbožím z komerčních obchodů označené štítkem značky nadnárodních řetězců
•    snímkům v rámečku
•    fotkám opatřeným logem vaší značky
Pro správné vyplnění přihlášky je třeba vložit 3 fotografie vaší tvorby, u kterých musíte dodržet minimální rozlišení 1600 × 1600 px, a to i pro vybraný čtvercový výřez hlavní fotografie. Jinak vám přihláška nepůjde odeslat. Ideální velikost vkládané fotografie je cca 1 MB.

Mějte prosím na paměti, že odesláním přihlášky se zavazujete k účasti na akci. Pokud se kdykoliv poté odhlásíte, je to pro nás znakem nespolehlivosti, na který bude při vašem příštím zájmu o účast brán zřetel.

 

NEPROPÁSNĚTE PŘIHLÁŠKU!

Chcete být pravidelně informováni vždy, když bude přihláška na Dyzajn market otevřena? Nechte nám ZDE váš e-mail a my vás včas upozorníme na možnost přihlásit se na nejbližší akci.

 

PŘEJÍT NA PŘIHLÁŠKU