Tvoříte krásné, originální a kvalitní věci? Staňte se součástí Dyzajn marketu!

CO JE DYZAJN MARKET?

Dyzajn market je tradičně nejnavštěvovanějším trhem svého druhu v České republice. Hostí široké spektrum výrobců, dyzajnérů a tvůrců, kteří kladou důraz na lokálnost, udržitelnost a originalitu svých výrobků. Akce se těší velké oblibě veřejnosti a vysoké návštěvnosti. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

 

KDE A JAK ČASTO SE DYZAJN MARKET KONÁ?

Koná se už třináct let minimálně 6x ročně buď na Výstavišti v Praze–Holešovicích (plocha před Průmyslovým palácem) nebo na náměstí Václava Havla, Praha 1 (Piazzetta Národního divadla), vždy v sobotu a v neděli od 10.00–18.00.

 

JAKÉ TVŮRCE RÁDI PŘIVÍTÁME?

Naší snahou je představit široké veřejnosti originální, lokální a v ideálním případě také udržitelnou tvorbu jako plnohodnotnou alternativu k průmyslově vyráběným a v běžné obchodní síti dostupným produktům. Při výběru a hodnocení účastníků zohledňujeme nejen původ či originalitu samotných koncových produktů, ale i materiálů a surovin, z nichž se vyrábějí. Nezanedbatelnou roli hraje i samotná prezentace na akci. Rádi tedy přivítáme dyzajnéry a tvůrce:

  • oblečení, módních doplňků (šperků, kabelek, tašek, batohů, peněženek apod.)
  • bytových doplňků (porcelánu, keramiky, skla, zero waste produktů apod.) 
  • papírenských produktů 
  • přírodní kosmetiky a svíček 
  • doplňků pro malá domácí zvířata 
  • hraček a her 
  • nezávislé vydavatele a nakladatele 
  • pěstitele a prodejce rostlin 
  • obchody (zastupující na akci autorské značky spadající do výše zmíněných kategorií, které se neúčastní samostatně) 
  • stánky s jídlem a pitím a foodtrucky

 

JAKÉ PRODUKTY SE NA DYZAJN MARKET NEHODÍ?

S ohledem na výše uvedené skutečnosti neumožňujeme na akci prodávat nejrůznější produkty vyráběné velkoobjemově třetí stranou, např. "reklamní textil" nebo plecháčky, byť třeba i potištěné či jinak dekorované autorskou ilustrací či grafikou. Na akci též nepatří šperky vytvořené z běžně dostupných industriálních prefabrikátů z druhého konce světa, a to i přesto, že jsou autorem považovány za umělecky zkompletované.
Čímž máme na mysli například: "polské" plecháčky vyrobené v Asii (což možná netušíte ani vy) potištěné vaší ilustrací, batohy nebo oblečení šité jinde než ve vaší dílně, ač s vaší výšivkou či autorským potiskem, jakoukoliv kombinaci autorského oblečení s oblečením z Asie s autorským potiskem, šperky vznikající navlékáním či lepením minerálů či komponentů jiné než vlastní výroby.
Zároveň neumožňujeme přeprodej zboží (tj. nabízení produktů jiných tvůrců pod vaší značkou), nejde-li o případ uvedený v předchozím bodu.
Není ani možná účast značek prodávajících své zboží v obchodních centrech nebo sdílených či nadnárodních e-shopech, jako je: Zoot, Alza, Mall, Allegro, Kaufland a jiné.
Nic z toho k nám nepatří. Jsme akce, která představuje lidem "zlaté české ručičky" a ne firmy, které vymyslely, jak se tvářit jako lokální značka a na návštěvnících Dyzajn marketů takto vydělávat a nízkou cenou parazitovat na skutečné autorské tvorbě.

 

BLIŽŠÍ INFORMACE O ORGANIZACI AKCE, PODMÍNKÁCH ÚČASTI A MOŽNOSTECH PROPAGACE NALEZNETE ZDE.

 

VARIANTY NABÍZENÝCH PRODEJNÍCH MÍST A SLUŽEB VČETNĚ CEN NALEZNETE VŽDY V AKTUÁLNÍ PŘIHLÁŠCE.

 

JSTE ROZHODNUTI SE PŘIHLÁSIT? NEPŘEHLÉDNĚTE TĚCHTO PÁR TIPŮ A DOPORUČENÍ, CO BYSTE SI PŘED VYPLNĚNÍM PŘIHLÁŠKY MĚLI PŘIPRAVIT.

Nepodceňujte výběr fotografií, které k přihlášce přikládáte. Nejenže hrají významnou roli při výběru tvůrců na akci, ale líbivé, atraktivní a také aktuální fotografie produktů pomáhají přilákat potenciální návštěvníky. K tomuto účelu nejlépe slouží kvalitní produktové fotografie. Inspirovat se můžete např. u svých kolegů v sekci Dyzajnéři.
Pokud je to možné, vyhněte se:
•    černobílým fotografiím (nejde-li o součást marketingové komunikace vaší značky),
•    kolážím
•    skupinovým fotografiím se zbožím z komerčních obchodů označené štítkem značky nadnárodních řetězců
•    snímkům v rámečku
•    fotkám opatřeným logem vaší značky
Pro správné vyplnění přihlášky je třeba vložit 3 fotografie vaší tvorby, u kterých musíte dodržet minimální rozlišení 1600 × 1600 px, a to i pro vybraný čtvercový výřez hlavní fotografie. Jinak vám přihláška nepůjde odeslat. Ideální velikost vkládané fotografie je cca 1 MB.

Mějte prosím na paměti, že odesláním přihlášky se zavazujete k účasti na akci. Pokud se kdykoliv poté odhlásíte, je to pro nás znakem nespolehlivosti, na který bude při vašem příštím zájmu o účast brán zřetel.

 

NEPROPÁSNĚTE PŘIHLÁŠKU!

Chcete být pravidelně informováni vždy, když bude přihláška na Dyzajn market otevřena? Nechte nám ZDE váš e-mail a my vás včas upozorníme na možnost přihlásit se na nejbližší akci.

 

PŘEJÍT NA PŘIHLÁŠKU

Dyzajn newsletter

Chodíte rádi na Dyzajn market nakupovat, kochat se, jíst nebo si zkrátka užívat neopakovatelnou atmosféru? Nechcete propásnout další edici? Stačí vyplnit svou e-mailovou adresu a my vám dva týdny předem zašleme připomínku s datem, místem konání a novinkami, co vás čekají. 

Nebojte, vaše e-mailová adresa je u nás v bezpečí.
Chcete vědět víc? Naše podmínky zpracování osobních údajů najdete zde.