Workshopy

Vzletné workshopy

- kapacita 10 účastníků
- vstupné dobrovolné
- malování a tvoření pro děti zdarma

sobota 19/6/2021

10.30-12.00 Grafická dílna s Juliánou Chomovou

Nakreslíme si vlastní předlohu a poté zaboříme rydlo do měkčeného lina. Pak už jen stačí naválet správný odstín barvy a za pomoci tiskařského lisu si vytisknout vlastní originály. Pro dospělé a děti v doprovodu rodičů.

12.30-14.00 Krasopsaní a tvorba plakátu s Luckou Špaténkovou

Lektorka nás uvede do krasopísma. S jeho pomocí vytvoříme na místě krásný plakát s citátem a akvarelovou ilustrací. Pro děti i dospělé.

14.30-16.00 Knihařská dílna s Juliánou Chomovou

Přijďte si do naší knihařské dílny vyrobit vlastní sešítek, který ušijeme a budeme zdobit vlastními ilustracemi a vyrobenými razítky. Pro děti i dospělé.

16.30-17.45 Papírová dílna se Serafimou Kosikavou

Naučíme se vyrábět jednoduché papírové pop-upové skládačky. Budeme stříhat, řezat a různě ohýbat papír, aby nám vznikly prostorově pohyblivé objekty, které si sami ilustrujeme. Vyskakovací brambora nebo ušák se stříhajícíma ušima pobaví každého. Pro děti i dospělé.

 

neděle 20/6/2021

10.30-12.00 Animační dílna s Patricií Čmikovou

Workshop ploškové animace, ve kterém rozhýbeme a vdechneme život vytvořeným tvářím. Prozkoumáme emoce a pomocí speciálních efektů je vtiskneme do plastelínových obličejů. Smích, radost, naštvání či poťouchlost – to vše a mnohem víc se naučíme dostat do příběhu. Workshop je vhodný pro děti.

12.30-14.00 Pop-up s Hannou Kovtun

Pop-Up je technika práce s papírem, při které vznikají za pomoci stříhání, řezání a ohýbání prostorově pohyblivé objekty. Naučíme se vyrábět jednoduché pop-upové obrázky a skládačky za použití libovolné techniky. Pro děti i dospělé.

14.30-16.00 Animační triky s Annou Mastníkovou

Triky, pomocí kterých dokážeme rozpohybovat ilustrace, poodhalí Anna Mastníková. K tomu, aby se postavy hýbaly, mraky po obloze pluly a květiny odkvétaly v přímém přenosu stačí jedna jediná věc – flipbook. Pro děti i dospělé.

16.30-17.45 Knihařská dílna s Davidem Dolenským

Přijďte do naší knihařské dílny vyrobit vlastní sešitek, který ušijeme a budeme zdobit vlastními ilustracemi a vyrobenými razítky. Pro děti i dospělé.