Dyzajn market Zima
30/11/2019—1/12/2019
10.00—19.00
náměstí Václava Havla, Praha 1

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte.

Vstup je zdarma a bez bariér. Součástí je hudební program i doprovodné tvůrčí aktivity a divadla pro děti.

Pokaždé se děje něco nového a originálního.
Jednotlivé edice jsou zaměřeny na různá témata, kterými jsou módní přehlídky, workshopy pro dospělé, výstava obrazů, hudební festival 
či charitativně nápomocné projekty.

FB Událost

Podporuje autorskou tvorbu již 8 let

Každé edice se účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajnéři

 • Vobrousek

  CZ: VOBROUSEK je ideální variantou uchovávání potravin pro všechny, kteří chtějí omezit spotřebu plastu v domácnostech. Jedná se o bavlněný ubrousek napuštěný včelím voskem, jojobovým olejem a pryskyřicí. Výsledkem je přilnavá látka s podobnými vlastnostmi a využitím jako má plastová fólie. Oproti ní má však několik výhod. Není jednorázový. Díky optimální propustnosti vzduchu v něm potraviny vydrží dlouho čerstvé, aniž by začaly rychle plesnivět. To oceníte zejména při uskladnění pečiva. Je vyroben z přírodních certifikovaných materiálů. Má antibakteriální vlastnosti a redukuje zápach. Navíc je na něj hezký pohled a krásně voní. ENG: VOBROUSEK is an eco friendly alternative to food storage. Reusable food wrap, made from a mixture of cotton, beeswax, jojoba oil and tree resin. Nothing more, nothing less. Handcrafted in Prague.

 • SRNA

  SRNA je ekologický a designový projekt, který se zabývá recyklací skla. Dáváme starému sklu nový život. Pomocí tradičních sklářských metod ho přetváříme ve vlastní originální design. Naše výrobky jsou vyráběny ručně, s úctou k přírodě a s myšlenkou trvale udržitelného rozvoje. První písmena příznačně vybraných čtyř slov skládají název projektu: S - Sklo R - Recyklace N - Nápad A - Alchymie Prvotním impulsem pro vytvoření projektu bylo uvědomění si kritického množství odpadu, které jako společnost produkujeme. Stejně tak podstatná byla fascinace sklem jako materiálem a sklářským řemeslem, které se postupně vytrácí. Na naší práci nás zajímá především proměna odpadu v produkt, kterého si lidé váží a nově jim slouží dlouhá léta v jejich domácnostech. Všechny naše produkty jsou vyrobené ručně - každý kousek zvlášť z jiné láhve s důrazem na kvalitu. Vznikají tak jedinečné a neopakovatelné kusy, také limitované kolekce a sady nápojového skla. Výsledný design vychází z tvaru původních láhví. Náš přístup k nim se zakládá na respektu a minimalistické estetice. Věříme, že naší prací přispíváme k rozšíření povědomí o důležitosti zlepšení podmínek pro soužití moderního člověka s přírodou. Tuto ideu propojujeme s osobitým vzhledem našich skleněných výrobků. Znovuvyužítí neboli upcyklování odpadního materiálu by se mělo stát nutnou součástí každodenního života jak na globální, tak na lokální úrovni.

 • Lubor Baum

  Autorský šperk

 • Blóm Flowers

  Blóm květiny zdůrazňují tvary, které jim dala příroda. Cílem není květiny svázat, ale dát jim volnost a zachytit v aranžmá přirozenost-barvy, tvary, texturu, pohyb a kontrast a nově interpretovat půvab květin. Moje práce s květinami a interiérem má za cíl vytvoření svěžích aranžmá, která jsou dramatická a neočekávaná. Ráda vybírám nezvyklé květiny a snažím se respektovat jejich sezónnost. Proto většinou kombinuji květiny z květimového trhu a poklady přírody, které sbírám na louce či v lese.

 • Jana Krejčovská

  Bílý porcelán s černým autorským dekorem. Ručně malované kachle v kovových rámech.

 • JULI domečky

  Domečky a nábytek pro panenky značky JULI jsou dřevěné, originální a ručně vyráběné hračky, které se mohou snadno přizpůsobit potřebám Vašeho dítěte. Variabilita jednotlivých komponentů, které na sebe vzájemně navazují, rozvíjí hravou formou prostorovou představivost a kreativitu dětí. Domečky, nábytek i doplňky dělám tak, aby byly zároveň krásné a funkční a ve svých návrzích vycházím nejen z dětských vzpomínek, ale také ze současné profese divadelní scénografky. The JULI dollhouses and furniture are original wooden hand-made toys, which can be easily adjusted to the needs of your child. The variability of the individual components, which can be combined in different ways, develops spatial imagination and creativity of children in a playful way. I make the houses, furniture and other accessories in such a way that they are both functional and beautiful. The designs are based on my childhood memories and shaped by my professional experience as a stage designer.

Další dyzajnéři

Blog

Udržitelná móda pro každou situaci
05/11/2021

Udržitelná móda pro každou situaci

Oblečení značky DAYA není na českém designérském trhu žádným nováčkem. Daniela, která za tím vším stojí, říká, že zcela zásadní je komunikovat příběh, a to nejen příběh značky, jednotlivých výrobků, ale také použitých materiálů. A nejen proto se DAYA stále rozrůstá a z rodinného podniku se začíná měnit v malou firmu.

...
Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů
05/11/2019

Fascinace 3D tiskem se začíná měnit v práci snů

Před dvěma lety dostala Bára svou první 3D tiskárnu. A protože nadšení, nápadů a podpory nejbližších má dostatek, rozhodla se jít s kůží na "trh" a teď stojí se svou značkou šperků 3dBara na úplném začátku. Chystá se na svůj první Dyzajn market a těší se reakce a zpětnou vazbu zákazníků.

...