Dyzajn market Jaro
30—31/3/2019
10.00—19.00
náměstí Václava Havla, Praha 1

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte.

Vstup je zdarma a bez bariér. Součástí je hudební program i doprovodné tvůrčí aktivity a divadla pro děti.

Pokaždé se děje něco nového a originálního.
Jednotlivé edice jsou zaměřeny na různá témata, kterými jsou módní přehlídky, workshopy pro dospělé, výstava obrazů, hudební festival 
či charitativně nápomocné projekty.

FB Událost

Podporuje autorskou tvorbu již 8 let

Každé edice se účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajnéři

 • ŠimiDo

  Originální , dětská móda a hračky inspirované lesem a tajemným světem skřítků.

 • vo-ka

  VO-KA miluje umění, architekturu a především malou dceru... VO-KA koumá a dumá, jak skloubit své lásky... VO-KA před rokem investuje do 3D tiskárny, jež vlastnoručně sestrojuje... VO-KA tráví noci nad prvními pokusy, proklíná Popelku a hrášek po hrášku dává dohromady svou první kolekci... VO-KA po prvním design bálu má jasno, už nemůže přestat, protože tyhle maličké chrámečky krásy ji baví víc než návrhy chrámů doby... To je VO-KA a její svět vtištěný do šperků...

 • MATY MOVES

  MATY MOVES je autorská série českých dřevěných deskových her. Hry vymýšlím, testuji, navrhuji design a sám je i vyrábím. Znám prostředí a komunitu kolem deskových her? Jako teenager jsem pravidelně navštěvoval místní herní klub a díky tomu jsem se doslechl o připravovaném prvním mistrovství ČR ve hře Carcassonne. Turnaj jsem vyhrál a v následujících deseti letech jsem svůj titul mistra ještě pětkrát obhájil a třikrát získal stříbro. To mě jako reprezentanta dostalo i na světové turnaje, kde jsem se vždy umístil v TOP10. Jak moje hry poznáte? Doslova všemi smysly! Hry ze série MATY MOVES jsou celé ze dřeva, jsou příjemné na omak, krásně voní a každý kus je díky přírodní kresbě originál. MATY MOVES presents a series of original czech wooden board games. I invent the game ideas, test them, design them and also produce them by myself. Do I know a board game background and community? When I was a teenager, I used to attend a game club regularly. Thanks to the club I got to know about the first planned Czech Championship in Carcassonne. I won the championship and I have defended the title five times during the next ten years. Apart from that I gained silver three times. Thanks to this experience, I took part in world tournaments where I was placed in a TOP10. How do you get to know my games? Literally with all senses! Games from the MATY MOVES-series are completely made of wood, they are pleasant to the touch, they smell wonderful and every piece is unique thanks to the natural pattern.

 • Ondruškovic

  Ručně šité kabelky, opasky, peněženky Ondruškovic vynikají pečlivým rukodělným zpracováním, jemnými detaily, vysokou kvalitou přírodních usní a nadčasovým designem. Jarní kolekce opasků s novými přezkami z broušené a sametově černé chirurgické oceli.

 • Jana Stejskalová felting design

  Pod značkou Jana Stejskalová felting design pro vás připravuji z 100% ovčí vlny dětské capačky, hračky, modelové oblečení a módní doplňky. Vše je tvořeno technikou plstění - filcování s novým designem. Ohleduplný proces výroby ponechává vlně všechny její skvělé vlastnosti. My brand Jana Stejskalová felting design is for baby booties, toys, fashion cloth and accessories made from 100% natural wool. Everything I made is created using felting technique - ancient hand-made process joined by the current modern design. This friendly technology leaves the wool all its great features.

 • Mikela da Luka

  Jednoduché, pohodlné a díky výrazným potiskům nepřéhlednutelné modely z kvaliiních materiálu. Obléknete kamkoli půjdete. Nechybí kapsy a kapuce. Překvpíme novinkama, nesklameme bestsellerama.

Další dyzajnéři

Blog

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“
13/12/2018

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“

Ilustrátor Adrián Macho obdaroval na Vánoce své blízké dárky vlastní výroby. Měly úspěch, a tak oslovil ke spolupráci svého dlouholetého kamaráda, podnikatele Marcela Melichera. Spojili své schopnosti a vytvořili snovou značku Mellow. Obrovský zájem o polštáře plné snů je překvapil, sklad se vyprázdnil mnohem rychleji, než čekali. Z desítek prodaných produktů se staly tisíce, a tak po roce od spuštění značky chtějí měkkost a hebkost vyslat do světa: Hello, Mellow!

...
„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“
05/12/2018

„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“

Designérka a autorka značky BLAHO Blanka Hovorková není holka z porcelánu, byť jí osud českých porcelánek není lhostejný. Miluje jednoduchost, minimalismus a porcelán. Rozbuší se jí srdce vždy, když o něm slyší nebo ve výloze zahlédne produkty z tohoto sofistikovaného materiálu, který má v Česku dlouhou tradici. Její hrnek najdete ve sbírce Umělecko průmyslového muzea a koupit si její „nádobí“, jak své výrobky sama pojmenovává, můžete také v Dyzajnoffu v Ostrovní ulici v Praze nebo na zimních Dyzajn marketech 8.–9. a 15.–16. 12. na náměstí Václava Havla v Praze.

...