Dyzajn market Podzim
28.—29. 10. 2023
10.00—18.00
Výstaviště Praha, Holešovice

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. Jde o výběrovou prodejní výstavu, kde se navíc dobře najíte a napijete u vyhlášených streetfoodových stánků.

Dyzajn market se koná několikrát do roka na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na Piazzettě Národního divadla. Vstup je zdarma a bez bariér.

FB Událost

Podporuje autorskou tvorbu již 12 let

Každé edice se obvykle účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajn newsletter

Chodíte rádi na Dyzajn market a nechcete přijít o ten příští? Držíme Vám místo!
Dva týdny před akcí Vám rádi zašleme připomínku s datem a místem konání, stačí vyplnit e-mailovou adresu.

Dyzajnéři

 • Rozvoněno

  Jsme manželé Ester a Michael Schmidtovi, kteří se nadchli do vyrábění produktů v souladu s přírodou. Za domem jsme si zasadili malé políčko levandule, na které používáme pouze ekologické prostředky. Díky touze tvořit a rozdávat radost z přírody jsme se rozhodli založit Rozvoněno. Produkty vyrábíme ručně a každý kus je originál. Máme ohromnou radost, když je výsledek „rozvoněn“ přírodou. Zároveň myslíme na celou cestu našich produktů a děláme vše pro to, aby výrobek od samého počátku přes distribuci po likvidaci co nejméně zatěžoval naši Zemi. Zaměřujeme se na výrobu svíček ze 100% přírodních vosků; kokosového a sójového, přírodních osvěžovačů vzduchu a éterických olejů. Svíčky obohacujeme přírodními éterickými oleji a některé i květy levandule z našeho políčka. Přírodní vosky: - neobsahují žádné škodlivé látky, - jsou biologicky odbouratelné, - neobsahují živočišné produkty, - hoří až o 50 % déle než běžné parafínové vosky. Kroky k udržitelnosti Při výrobě a distribuci omezujeme množství odpadu na minimum. Etikety jsou vyrobeny z organického odpadu z ječmene, z recyklátu z modrých kontejnerů a celulózy vyrobené za pomoci elektřiny z plně obnovitelných zdrojů. Zároveň lze etikety odmočit, takže je možné skleničky krásně očistit a znovu použít. Svíčky obsahují čistě bavlněný knot bez syntetických vláken. Skleničky plníme opakovaně a produkty balíme do již použitých obalových materiálů.

 • HANK

  Jsme dvě holky a pár švadlenek ze severu Česka, z Liberce. Společně tvoříme originální a pohodlnou módu doplněnou decentními potisky. Naše oblečení si můžete vzít, jak my říkáme, do města i do lesa.

 • GRAN

  Gran je malá, ale velmi živá značka. Zajímavé a limitované edice šperků, vaz a dekorativního nádobí pro vás budou skutečným objevem. Gran je rozhodně jedinečná a neopakovatelná, protože všechny vyrobky jsou ručně vyráběný s láskou a fantazií. Není to vždy správné, když lide rikaji "je to keramika". Ne - je to mnohem lepsi! Je to porcelán! Gran dokazuje, že z porcelánu se dá nejen jist a pit, ale můžeme ho nosit a obdivovat.

 • Mybelka

  Šijeme kožené kabelky na míru. Našim cílem je, aby se každá z nás stala alespoň na chvíli návrhářkou. Stačí si vybrat tvar, kůži, kování, pásek, podšívku a třeba přidat i gravírování a my Vám ušijeme kabelku. Všechny naše produkty šijeme z pravé kůže v malé rodinné dílně.

 • Alma

  Alma vznikla jako touha předávat krásno. Touha po zdravé a krásné pleti, bez ekzémů a bez akné. Touha nedávat na naše děti chemii a vytvořit něco, co bude dávat smysl a krásu i dalším ženám. A tak se zrodila Alma. Ve španělském překladu „duše“ a taky jako sen Šárky pojmenovat svoji dceru Alma. Sen se zhmotnil. Sen vytvářet přírodní kosmetiku, která bude plná bylin, olejů a másel v organické kvalitě. U níž budou esenciální oleje tvořit nejenom samotnou vůni, ale také budou funkční složkou. Kosmetiku, která bude originální a jedinečná svým čistým složením plným aktivních látek, která bude hezky vypadat v koupelně na poličce, a která bude přitahovat. Která ale také bude ženy učit o rituálech, o sebepéči, sebelásce a o zpomalení. O tom, jak každá žena může být nadpozemsky krásná. Chceme Vám předat krásu, kterou v sobě příroda ukrývá. Ukázat Vám, že se dá žít i bez chemie a syntetik. Že se můžeme krásně cítit a vypadat i bez konvenční běžně dostupné kosmetiky. Ale také, jak důležitá je kvalita a ne kvantita. Že nepotřebujeme mít velké množství masivně vyráběných produktů, které se navíc moc neohlíží na ekologii. A jak je důležité se zaměřit na kvalitu a původ použitých surovin. Pro nás i planetu. V kosmetice Almy tak najdete pouze přírodní složky, s láskou a péčí vybírané. Vše co v Almě vytvoříme, vzniká po dlouhých debatách, konzultacích a zkoušeních. Záleží nám na tom, co pro Vás tvoříme. Protože… Alma je duše.

 • Karli

  Od ovečky ke svetru. S každým Karli kouskem si prožijete příběh mých oveček, ucítíte jemnost jejich vlny a nezaměnitelnou vůni lanolinu. Všechna vlna použitá na Karli výrobky pochází od mého stáda šťastných oveček na kozákovském kopci. Ovečky jsou shetlandského plemene, mají velmi jemnou vlnu, která je úžasná také díky její barevnosti. Prvním krokem v mé tvorbě je péče o ovečky. Ty jednou ročně ostříháme a vlnu odvezeme do přádelny, kde vzniká příze, kterou dostanu opět do rukou já a s láskou a nadšením z ní tvořím. K mé radosti vznikají krásné, přírodní a funkční výrobky z obnovitelného a udržitelného zdroje. Já ještě miluji jejich vůni, je z nich cítit lanolin a hlavně energie života našich oveček, které na sobě vlnu celý rok tvořily.

Další dyzajnéři

Blog

Tak chutná Babí léto
24/08/2023

Tak chutná Babí léto

O víkendu 9. a 10. září si můžete pochutnat na nejvybranějších lahůdkách pro vegany, vegetariány i pro milovníky masa. Na Dyzajn marketu Babí léto nebude chybět ani výběrová káva, domácí limonády a míchané drinky. Dorazte se pokochat lokální tvorbu a rovnou si dejte nějakou dobrotu, kterou si pak v klidu vychutnáte v jedné z našich food zón. Těšíme se na vás na Výstavišti v Praze, Holešovicích.

...
Nováčci Babího léta
18/08/2023

Nováčci Babího léta

Na Dyzajn marketu Babí léto přivítáme mnoho nových, originálních značek. Nenechte si ujít příležitost pokochat se, vyzkoušet a třeba i nakoupit nějaký kvalitní kousek od lokálních tvůrců. Udělejte si čas 9. a 10. září a přijďte nováčky podpořit na Výstaviště v Praze, Holešovicích.

...