Dyzajn market Podzim
30—31/10/2021
10.00—18.00
Výstaviště Praha, Holešovice

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. Jde o výběrovou prodejní výstavu, kde se navíc dobře najíte a napijete u vyhlášených streetfoodových stánků.

Dyzajn market se koná několikrát do roka na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na Piazzetě Národního divadla. Vstup je zdarma a bez bariér.

FB Událost

Podporuje autorskou tvorbu již 10 let

Každé edice se obvykle účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajnéři

 • Wildling Shoes

  Wildling Shoes - Kousek svobody v páru bot! To je přesně to, co si Anna a Ran, německo izraelský pár a zakladatelé Wildling Shoes, kladou za cíl. Minimalistická obuv, která přibližuje dětem i dospělým přirozený způsob chůze, je vyrobena za sociálně spravedlivých podmínek a z ekologických a spravedlivě obchodovaných materiálů. Udržitelnost, transparentnost, dlouhodobé vztahy a cíl, aby naše ekologická stopa byla co nejmenší, patří k našim prioritám - letos jsme se například zapojili do hnutí One percent for the planet. Wildling používá čistě přírodní materiály - organická bavlna, konopí, len a vařená vlna jsou dobrou alternativou ke kůži nebo syntetickým materiálům, šité jsou v Portugalsku. Loni také vyhráli německou cenu designu German Design Award.

 • Adell

  Adell je slovenská značka, ktorá kreatívne spája štýl s funkčnosťou, pričom nepodceňuje výber kvalitných materiálov. Predstavuje doplnky v originálnom dizajne, inšpirovanom lesom i mestom, ktoré Vás budú sprevádzať zimou, letom, aj celým svetom. Kombinovanie farieb a vzorov poskytuje mnoho priestoru pre rôzne variácie, vďaka ktorým sa každý Váš outfit razom stane jedinečným. Adell is fresh Slovak label where creativity meets functionality. In Adell we never underestimate quality of materials we work with. We present unique accessories inspired by both forest and urban enviroment. These will acompany you in winter or summer wherever you go. As the variations of colours and patterns are almost endless, your outfit would never be same and would be as unique as you are.

 • klub.co

  Klub.co je lokální značka s ručně pletenými věcmi s důrazem na jednoduchost, kvalitu, udržitelnost, přírodu a tradici. V Česku pro vás pleteme čepice, čelenky, nákrčníky, rukavice či svetry ze 100% přírodní vlny z peruánských oveček a alpak, které vám budou v chladných dnech skvělým společníkem. Jsou hebké, měkké a krásně hřejí. Každý náš produkt má svůj čas a příběh. Všechny jsou totiž pletené pro konkrétní příležitost nebo na objednávku. Nechceme zbytečně plnit sklad, hromadit věci a zanášet planetu věcmi, které nikdo nebude nosit. Navíc pokud vám naše pletenina doslouží, můžete ji s klidným svědomím hodit na kompost, a ona se rozloží. Klub.co vzniklo před dvěma lety a od té doby se pomalu kutálí a nabaluje. Stejně jako se pomalu vrací obliba pletení. Pro nás se pletení stalo zdrojem štěstí a radosti, uklidňuje nás i nabíjí energií, čistí hlavu od stresu a probouzí naši kreativitu. A protože jsme chtěli tyto pocity předat dál, začali jsme pořádat workshopy, kde se každý může naučit plést, a připravili jsme tři kreativní boxy. Najdete v nich jehlice, vlnu i podrobný návod – prostě vše, co je potřeba, aby si každý z vás mohl uplést svoji vlastní čepici, šálu nebo svetr.

 • Dvadílna

  Ve Dvadílně vyrábíme a renovujeme nábytek a doplňky. S nadšením čalouníme, renovujeme, opravujeme, brousíme, lepíme, šijeme, patinujeme a leštíme. Můžete si u nás pořídit taburety v nejrůznějších tvarech a provedeních, bytové dekorace a doplňky. Dále nábytek z masivního dřeva, jako jsou věšáky, komody či stolky. Věnujeme se také renovacím starých křesel, kterým dáváme druhou šanci zazářit. Dřevěné příběhy starého nábytku pokračují dál a my z toho máme ohromnou radost!

 • Dyzajn kafe

  Jsme stánek s občerstvením a zaměřili jsme se na prodej kávy, limonád, čajů od malých českých výrobců. Také podporujeme zero waste a všechny nápoje nabízíme kromě plastu i v keramických hrnečkách a zavařovacích sklenicích.

 • Juhasz Marta Jewelry

  Pod značkou Juhasz Marta Jewelry tvorím recyklované šperky. Rada pracujem a experimentujem s netradičnými materiálmi ako pet fľaše, hliníkové plechovky, bleskozvody a hliníkové káble, mosadzný modelársky odpad. Všetko tak, aby vznikli dobre nositeľné, nadčasové šperky. S novými kolekciami sa ale vraciam k tradičnému šperkárskemu remeslu a technikám. Avšak udržateľnosť v mojej tvorbe hrá naďalej veľmi dôležitú rolu. Základom šperkov je 100% recyklované striebro a zlato, ktoré sa vyrábajú z odpadu z lekárskeho, elektronického a darčekového priemyslu. Pri ich výrobe sa menej znečisťuje životné prostredie, ako pri ťažbe a výrobe nového kovu, avšak ich vlastnosti zostávajú plnohodnotné.

Další dyzajnéři

Blog

Odvážný papírový příběh
07/06/2021

Odvážný papírový příběh

Adéla Schovancová stojící za značkou Papírníci si svůj papírový sen plní už několik let. Odkud pramení její láska ke knihařskému řemeslu? Jakou nejzvláštnější zakázku vyráběla? A jak koronavirová doba pozitivně ovlivnila její podnikání a život?

...
Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět
05/04/2021

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět

Wildling Shoes je mladá značka barefootové obuvi z Německa. Část našeho týmu nosí už pouze barefootové boty a jsme rádi, že bude zase o kousek větší výběr. Už se nemůžeme dočkat, až je uvidíme na Dyzajn marketu naživo. Posláním značky ale není jen vyrábět zdravou a pohodlnou obuv. O jejich strhujících vizích se dočtete v rozhovoru se zakladatelkou Annou Yonou.

...