Dyzajn market Podzim
30—31/10/2021
10.00—18.00
Výstaviště Praha, Holešovice

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější víkendová událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte. Jde o výběrovou prodejní výstavu, kde se navíc dobře najíte a napijete u vyhlášených streetfoodových stánků.

Dyzajn market se koná několikrát do roka na Výstavišti v Praze Holešovicích nebo na Piazzetě Národního divadla. Vstup je zdarma a bez bariér.

FB Událost

Podporuje autorskou tvorbu již 10 let

Každé edice se obvykle účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajnéři

 • Adell

  Adell je slovenská značka, ktorá kreatívne spája štýl s funkčnosťou, pričom nepodceňuje výber kvalitných materiálov. Predstavuje doplnky v originálnom dizajne, inšpirovanom lesom i mestom, ktoré Vás budú sprevádzať zimou, letom, aj celým svetom. Kombinovanie farieb a vzorov poskytuje mnoho priestoru pre rôzne variácie, vďaka ktorým sa každý Váš outfit razom stane jedinečným. Adell is fresh Slovak label where creativity meets functionality. In Adell we never underestimate quality of materials we work with. We present unique accessories inspired by both forest and urban enviroment. These will acompany you in winter or summer wherever you go. As the variations of colours and patterns are almost endless, your outfit would never be same and would be as unique as you are.

 • Zahrada v misce

  Měníme panelákovou šeď na městskou džungli.

 • BIOŠATNÍK

  Jsme česká značka, specializující se na výrobu oblečení z barevně rostlé biobavlny. Většinu oblečení vyrábíme ve vlastní šicí dílně v Trutnově, malá část se šije ve specializovaných šicích dílnách v ČR. V Trutnově lze také navštívit náš showroom. Klademe důraz na kvalitu, ekologii, etickou výrobu a lokálnost. Oblečení šijí zkušené profesionální švadleny, ačkoliv na ostatní práce zaměstnáváme i zdravotně postižené. Materiály velmi pečlivě vybíráme s důrazem na ověřenou certifikaci (GOTS, USDA), a s ohledem na ekologický i etický aspekt výroby. Co je barevně rostlá biobavlna? Je to materiál který se nemusí barvit, protože využívá přirozeného zbarvení starých odrůd bavlníku. Nabízí se tak krásné přírodní tóny hnědé, zelené a smetanové. Absence barvení je významným krokem směrem k ochraně životního prostředí i lidí. Do našeho sortimentu postupně zařazujeme také oblečení z jiných přírodních materiálů, např. ze lnu, a z ekologicky barvené biobavlny. Naše oblečení je velmi příjemné a pohodlné, a je skvělou volbou pro alergiky a ekzematiky. Old varieties of naturally grown colour organic cotton have long been rejected by the textile industry because white cotton can be dyed easily. Dyeing and bleaching are the most problematic factors in the textile industry concerning the ecological point of view. The conventionally grown cotton is one of the most chemically treated plants. Remains of chemicals rest in the fabric even after its manufacturing and can absorb into the human skin. Brown and green cotton threads are mixed with creamy, not-bleached organic cotton with the result of different stripes and unique interlacing patterns. Some of these fabrics are made in the Czech Republic, some of them we import from Peru. Our special collection is made by Czech tailors. We support the market in the country where we live and we have control over the real origin and value of our clothing. The used materials are labelled with GOTS (eco and fairtrade standards), USDA, and also the Eko tex I certificate. Organic cotton is highly suitable for people with eczema, allergies, small children and for everybody who can appreciate the beauty and nice feeling of natural materials and colours.

 • Wildling Shoes

  Wildling Shoes - Kousek svobody v páru bot! To je přesně to, co si Anna a Ran, německo izraelský pár a zakladatelé Wildling Shoes, kladou za cíl. Minimalistická obuv, která přibližuje dětem i dospělým přirozený způsob chůze, je vyrobena za sociálně spravedlivých podmínek a z ekologických a spravedlivě obchodovaných materiálů. Udržitelnost, transparentnost, dlouhodobé vztahy a cíl, aby naše ekologická stopa byla co nejmenší, patří k našim prioritám - letos jsme se například zapojili do hnutí One percent for the planet. Wildling používá čistě přírodní materiály - organická bavlna, konopí, len a vařená vlna jsou dobrou alternativou ke kůži nebo syntetickým materiálům, šité jsou v Portugalsku. Loni také vyhráli německou cenu designu German Design Award.

 • Dvadílna

  Ve Dvadílně vyrábíme a renovujeme nábytek a doplňky. S nadšením čalouníme, renovujeme, opravujeme, brousíme, lepíme, šijeme, patinujeme a leštíme. Můžete si u nás pořídit taburety v nejrůznějších tvarech a provedeních, bytové dekorace a doplňky. Dále nábytek z masivního dřeva, jako jsou věšáky, komody či stolky. Věnujeme se také renovacím starých křesel, kterým dáváme druhou šanci zazářit. Dřevěné příběhy starého nábytku pokračují dál a my z toho máme ohromnou radost!

 • Clair Oils

  "Clair Oils" svět jedinečných vůní.

Další dyzajnéři

Blog

Odvážný papírový příběh
07/06/2021

Odvážný papírový příběh

Adéla Schovancová stojící za značkou Papírníci si svůj papírový sen plní už několik let. Odkud pramení její láska ke knihařskému řemeslu? Jakou nejzvláštnější zakázku vyráběla? A jak koronavirová doba pozitivně ovlivnila její podnikání a život?

...
Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět
05/04/2021

Boty z obnovitelných materiálů dobývají svět

Wildling Shoes je mladá značka barefootové obuvi z Německa. Část našeho týmu nosí už pouze barefootové boty a jsme rádi, že bude zase o kousek větší výběr. Už se nemůžeme dočkat, až je uvidíme na Dyzajn marketu naživo. Posláním značky ale není jen vyrábět zdravou a pohodlnou obuv. O jejich strhujících vizích se dočtete v rozhovoru se zakladatelkou Annou Yonou.

...