Dyzajn market Léto
25—26/5/2019
10.00—19.00
náměstí Václava Havla, Praha 1

Co je Dyzajn market?

Největší a nejnavštěvovanější událost v Čechách, kde si autorskou tvorbu a design nejen prohlédnete, ale i nakoupíte.

Vstup je zdarma a bez bariér. Součástí je hudební program i doprovodné tvůrčí aktivity a divadla pro děti.

Pokaždé se děje něco nového a originálního.
Jednotlivé edice jsou zaměřeny na různá témata, kterými jsou módní přehlídky, workshopy pro dospělé, výstava obrazů, hudební festival 
či charitativně nápomocné projekty.

Podporuje autorskou tvorbu již 8 let

Každé edice se účastní přes 180 vybraných dyzajnérů

Koná se 6 víkendů v roce

Dyzajnéři

 • PRIMKAŘ

  “Buďte pány svého času” Primkař je designérský projekt, který se zaměřuje na sestavování a prodej starých hodinek Prim z let 1957 až 1989. Snažíme se kombinovat jednotlivé designové prvky hodinek od pouzder přes ciferník až po různé variace barevných a ručně dělaných hodinových pásků. Spojujeme českou legendu mezi hodinkami, léta ověřené mechanické hodinové strojky Prim s novými doplňky podle Vašeho vkusu. Vytvořte si spolu s námi jedinečné hodinky na míru. Můžete si vybrat řemínek, vyměnit lunetu, ciferník či další prvky. K hodinkám od nás dostanete také technickou dokumentaci s označenými jednotlivými díly a můžete tak nahlédnout pod pokličku (ciferník) Vašeho stroje času a stát se tak opravdovými znalci mechanických hodinek.

 • Dyzajnoff

  Jsme kamenný obchod v centru Prahy, ve kterém najdete až 100 převážně českých značek. Vyberete si u nás z oblečení, šperků, doplňků, sešitů, přírodní kosmetiky, krásného porcelánu, dekorací do bytu i dětských knížek. Na Dyzajn market přivážíme vždy maximálně 10 značek, které se ho samostatně neúčastní. Vybereme vždy zástupce z tvůrců oblečení, šperků, doplňků, papírenského zboží, dekorací apod. Od těchto značek máme na Dyzajn marketu širokou nabídku, ze které si dokáže vybrat i náročnější zákazník.

 • AURA original

  Kožené peněženky plné barev - tradiční materiál vlastnoručně zpracovaný v moderních barvách a designu.

 • Krapa

  Celoživotní vášeň Šárky Křapové pro módu a umění se naplnila v podobě autorské značky Krapa, která nabízí originální, pohodlnou, trendy dámskou módu v limitovaných edicích s možností úpravy na zakázku. Značka klade důraz na kvalitní, převážně přírodní materiál a jednoduchý, šik střih.

 • Tufka

  Pro ty, kdo tvoří a hledají originalitu... ...Originální látkové panely s vlastní grafikou... Využití najdou nespočet. Od oděvů, kabelek, tašek, dekorací, bytových doplňků až po dětské hračky nebo obrazy. Z velké části se jedná o výrobu v České republice s atesty i pro nejmenší. :) K látkám dokážeme vyrobit potahované knoflíky na míru. ...Jsme z Liberce...

 • Souma Leather

  Originální výrobky z kůže, nejkvalitnější materiály a poctivá výroba v České Republice. At Souma Leather we love to make quality and unique leather accessories. Our biggest passion is creating new and functional designs of leather wallets, clutches, bags and briefcases.

Další dyzajnéři

Blog

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“
13/12/2018

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“

Ilustrátor Adrián Macho obdaroval na Vánoce své blízké dárky vlastní výroby. Měly úspěch, a tak oslovil ke spolupráci svého dlouholetého kamaráda, podnikatele Marcela Melichera. Spojili své schopnosti a vytvořili snovou značku Mellow. Obrovský zájem o polštáře plné snů je překvapil, sklad se vyprázdnil mnohem rychleji, než čekali. Z desítek prodaných produktů se staly tisíce, a tak po roce od spuštění značky chtějí měkkost a hebkost vyslat do světa: Hello, Mellow!

...
„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“
05/12/2018

„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“

Designérka a autorka značky BLAHO Blanka Hovorková není holka z porcelánu, byť jí osud českých porcelánek není lhostejný. Miluje jednoduchost, minimalismus a porcelán. Rozbuší se jí srdce vždy, když o něm slyší nebo ve výloze zahlédne produkty z tohoto sofistikovaného materiálu, který má v Česku dlouhou tradici. Její hrnek najdete ve sbírce Umělecko průmyslového muzea a koupit si její „nádobí“, jak své výrobky sama pojmenovává, můžete také v Dyzajnoffu v Ostrovní ulici v Praze nebo na zimních Dyzajn marketech 8.–9. a 15.–16. 12. na náměstí Václava Havla v Praze.

...