Dyzajn market Spring
30—31/3/2019
10.00—19.00
Vaclav Havel Square, Prague 1

What is Dyzajn market?

The biggest and the most visited event in Bohemia where you can both see and buy original artwork and design pieces.

Entry is free and the site is accessible. A music programme is always part of the event, as well as creative activities and theatre shows for children.

Something new and original happens every time. Each edition has its own theme, like fashion shows, workshops for our grown-up visitors, exhibitions, music festivals or charity projects.

FB Event

We support creative work for 8 years already

We bring more than 180 designers

6 weekends in a year

Designers

 • Vuchu

  Zrušila klasické nudné cetky.

 • anniné

  Tradiční řemeslo, přírodní materiály, netradiční zpracování. Věnuji se ručnímu tkaní. Z tradičně spřádaných i moderně barvených přízí setkávám především šály a plédy pro každodenní nošení nebo do interiéru. Někdy používám starý textil a upcykluji jej do povlaků na polštáře, tašek nebo jiných doplňků. Čas, který strávím s každou šálou se může zdát dlouhý, ale co je to proti tomu, jak dlouho s ní pak budete vy. Chci, aby Vás tkanina zaujala nejen na první pohled, ale taky na desátý dotek a stopadesáté nošení.

 • Zaura

  ZAURA handmade lighting Každé stínidlo je originální, ručne vytvořené a vyrobené s láskou. Stínidla jsou vyrobena z recyklovaného papíru. ZAURA handmade lighting Every light is original, hand made and made with love. The lights are made from recycled paper.

 • vo-ka

  VO-KA miluje umění, architekturu a především malou dceru... VO-KA koumá a dumá, jak skloubit své lásky... VO-KA před rokem investuje do 3D tiskárny, jež vlastnoručně sestrojuje... VO-KA tráví noci nad prvními pokusy, proklíná Popelku a hrášek po hrášku dává dohromady svou první kolekci... VO-KA po prvním design bálu má jasno, už nemůže přestat, protože tyhle maličké chrámečky krásy ji baví víc než návrhy chrámů doby... To je VO-KA a její svět vtištěný do šperků...

 • ÁLMA-Linné

  ÁLMA-Linné s.r.o. je česká rodinná firma vyrábějící bylinnou kosmetiku již dvacátým sedmým rokem. Naši bylinnou kosmetiku vyrábíme ručně dle jednoduchých a ověřených receptur, kosmetika není testována na zvířatech a při výrobě nepoužíváme parabeny, syntetické parfémy ani barviva. Pro tuto tradiční výrobu kosmetiky používáme byliny nasbírané na úpatí slovenských Tater, další potřebné suroviny pak odebíráme od lokálních dodavatelů v Podkrkonoší. Naši bylinnou kosmetiku pro Vás vyrábíme s láskou čistě ručně a to v kruhu všech tří generací rodiny. Čistě a jednoduše pro harmonizaci těla a duše... ÁLMA-Linné is a Czech family business that has been manufacturing herbal cosmetics for twenty-seven years. We use traditional, simple recipes to make cosmetics out of herbs, which were picked in the Slovak Tatra mountains. Other ingredients are provided to us by local suppliers in the Podkrkonoší region. Our products are hand-made and do not contain any parabenes, synthetic perfumes or dyes. We don't test on animals.

 • Fakticky

  Odléváme šperky z betonu. Fascinuje nás krása surových minerálu a drahých kovů v kontrastu s industriální povahou betonu.

Show all

Blog

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“
13/12/2018

„U českých zákaznic je hodně oblíbený motiv potetovaného námořníka.“

Ilustrátor Adrián Macho obdaroval na Vánoce své blízké dárky vlastní výroby. Měly úspěch, a tak oslovil ke spolupráci svého dlouholetého kamaráda, podnikatele Marcela Melichera. Spojili své schopnosti a vytvořili snovou značku Mellow. Obrovský zájem o polštáře plné snů je překvapil, sklad se vyprázdnil mnohem rychleji, než čekali. Z desítek prodaných produktů se staly tisíce, a tak po roce od spuštění značky chtějí měkkost a hebkost vyslat do světa: Hello, Mellow!

...
„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“
05/12/2018

„Chci, aby věci, které člověk denně používá, byly krásné.“

Designérka a autorka značky BLAHO Blanka Hovorková není holka z porcelánu, byť jí osud českých porcelánek není lhostejný. Miluje jednoduchost, minimalismus a porcelán. Rozbuší se jí srdce vždy, když o něm slyší nebo ve výloze zahlédne produkty z tohoto sofistikovaného materiálu, který má v Česku dlouhou tradici. Její hrnek najdete ve sbírce Umělecko průmyslového muzea a koupit si její „nádobí“, jak své výrobky sama pojmenovává, můžete také v Dyzajnoffu v Ostrovní ulici v Praze nebo na zimních Dyzajn marketech 8.–9. a 15.–16. 12. na náměstí Václava Havla v Praze.

...