Módní přehlídky

Dominantou Dyzajn marketu Podzim bude 12 módních přehlídek značek tvořících oblečení a doplňky, a to nejen pro dámy či pány. Designové kousky předvede 12 žen ve věku 12 až 74 let a dokonce uvidíte i několik pánských modelů. Chceme ukázat, že na Dyzajn marketu pořídí oblečení či doplňky ženy i muži různých věků i tvarů a tím prezentovat, že se u nás najdou nejen značky, které šijí kvalitně a originálně, ale zároveň i nositelnou módu. Módní přehlídky představí těchto 9 českých oděvních značek: Fraise, Anna Janská, Extravagart, Black Mountain, TATE, kroj, eh sisters, EM everyday fashion a Olestars by Kristina Petkovic. Módní doplňky budou zastoupeny kabelkami od značky ogarbags a šperky od VO-KA, svou kolekci o ně obohatí i již zmiňovaná značka Extravagart. Po mole se projde také 6 pejsků s nejen praktickými, ale i elegantními doplňky pro psy od značky FUNKY DOG. Každý tvůrce předvede 6 modelů.

1. BLOK – 13.00

Fraise
Fraise je zde, aby vám ukázala, jak jste neobyčejné a krásné. V autorském ateliéru Fraise, který šije pro vás a přímo na vás již 9 let, ctí vaši individualitu a jedinečnost. „My se křivek nebojíme“ je heslo, které zastávají. Všechny modely návrhářky Kamily Jahodové myslí na ženskou linii, a to vám ukáže i její kolekce s názvem „Křivky“.
Fraise šije kalhoty, šaty, sukně, trička, tuniky, sportovně elegantní halenky i saka. Na to všechno používá materiály špičkové kvality. Ve Fraise se nejen šije, ale i šitím žije. S každým oblečením si pohrají a utvoří z něj dokonalý kousek, který vynikne ve vašem šatníku i na vašem těle.
Na trh se Fraise dostala v roce 2011, kdy svým projektem originálních oděvů Fraise zaujala porotu soutěže Rozjezdy roku a umístila se na krásném 2. místě.
S kvalitním a pohodlným oblečením od Fraise rozhodně nezapadnete v davu, a to především díky jeho nápaditým střihům, vypracovaným detailům i extravaganci. Představí nám rovněž, že se na Dyzajn marketu dá sehnat i originální kousek pro muže. Váš dobrý pocit začíná u Fraise.

Anna Janská
Anna navrhuje šaty, které respektují váš příběh. Ten její začal v průběhu doktorandského studia biologie, díky němuž si uvědomila, jak je příroda ohromně inspirující a kreativní. V budoucím zaměstnání jí ale chyběla svoboda a možnost vytvářet své vlastní umělecké stopy, překračovat hranice racionálního bytí a dávat věcem smysl, byť jen tím, že udělají někomu radost, protože i to je pro ní smysl dostatečně velký. Dnes je Anna již doktorka přírodních věd, které největší radost dělají spokojené klientky, nové střihy a postupný rozvoj její značky.
Ve své kolekci s názvem „Autumn Spirit“ se inspirovala skvosty z rostlinné říše. A tak si v jejích košilových šatech budete připadat stejně krásná a něžná jako rozkvétající koberce sasanek s příchodem jara, v řasené sukni nepřehlédnutelná jako pivoňka v každé zahradě či jemná a čistá jako lilie v nové braletce z jemné bambusové viskózy doplněné krajkou.

Extravagart
Barevný příběh značky Extravagart začal v roce 2012, kdy ji Olga Válková založila. Olga neskrývá svou vášeň pro barevné módní doplňky. Ráda se dívá na svět skrze barvy, které jí pomáhají udržet si optimismus a nadhled. Výrazné barevné kombinace jsou proto i typickým motivem této značky a prolínají se skrze celou její tvorbu. Jak sama autorka říká, „tvoří pro sebejisté a zábavné ženy, které umí překvapit a nenechají se strhnout šedí svého okolí“.
Také doplňky značky Extravagart se dají mezi sebou skvěle kombinovat a společně s vaším outfitem vytvoří originální celek, ve kterém se stáváte nepřehlédnutelnou. To představí i ve své kolekci „Color fall season“ – barevné svetry a doplňky, ve kterých si pohodlně užijete nejen tento podzim a zimu.

Black Mountain
Liberecká značka Black Mountain vznikla před již bezmála devíti lety a stojí za ní návrhářka Lucie Erin Laštůvková. Lucka vystudovala Návrhářství a modelářství oděvů na Střední škole uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí, vlastní firmu ale založila až několik let poté. Autorka miluje práci s látkami, miluje barvy, miluje tvořit. V dílnách pod Ještědem vznikají ikonické balónové i kolové sukně, šaty, mikiny, bundičky i trička.
Představí kolekci s názvem „Kapka krajky“ – pohodlné oblečení pro běžné nošení, které má ale něco navíc. Drobný detail, zdobení nebo vzor, který zaujme.

2. BLOK – 13.30

TATE wear
Značku TATE wear založila Kateřina v roce 2008 a dnes po 12 letech tvrdí, že již dozrála do elegantní zlaté.
Ta se v její nové kolekci s příznačným názvem „Zlatá kolekce“ prolíná především v detailech a doplňcích. Oblečení ovšem zůstává stále pohodlné. Dominantním materiálem jsou bavlněné a viskózové úplety. Nově však pracuje i s lehoučkým popelínem.
Sama autorka doufá, že lehkost, s níž tvoří, je na jejích modelech znát. Má radost, že stále více lidí hledá alternativnější způsob oblékání a zajímají se, kde věc, kterou nosí na sobě a která s nimi roky zůstává, vznikla a za jakých podmínek.
Značka TATE wear nám představí, že umí nejen obohatit i pánský šatník, ale i navrhnout jednoduché modely, na nichž vynikne nejeden originální módní doplněk.

Kroj
Značka Kroj vznikla nejen díky lásce k tradičním výšivkám, ale také díky touze zařadit tyto krásné vzory do každodenního života. Stojí za ní návrhářky Kristýna Tichá a Ladka Franko, podle nichž na promyšlených, avšak vizuálně jednodušších střizích, vynikne pestrost výšivek nejvíce. Stačí se jen zaměřit geograficky na oblast, která je vašemu srdci nejblíž a odsud čerpat vzory i barvy. To představí i ve své kolekci s názvem „Krojinak“.
Výšivky umisťují autorky na šaty v decentnější formě, přestože mají být na modelu dominantní. Inspirací pro jejich tvorbu je nejen udělat radost skutečně originálním modelem, ale také možnost hrdě prezentovat svou identitu.

Ogarbags
Dílna Ogarbags je místo s nezaměnitelnou vůní včelího vosku, dřeva a především kůže. Místo, kde denně tvoří a s tou nejvyšší precizností pracuje na projektech, které ho baví a naplňují, autor Jaroslav Vaculík. V jeho dílně vznikají nadčasové designové kousky z přírodních materiálů, jako je dřevo a kůže. Tedy z látek, které jsou ve své jednoduchosti nejen krásné, ale také trvanlivé a nezůstává po nich zbytečná ekologická stopa.
Důraz na detail, ruční šití sedlářským stehem, precizní zabroušení hran do lesku a hladkosti, tedy typické znaky svých kabelek, představí značka Ogarbags i v nové kolekci „Luna“. Svou tvorbou současně navazuje i na rodinnou tradici našich dědů a pradědů.

eh sisters
Eh sisters je česká značka originální módy plné barev, autorských ilustrací a designových střihů inspirovaných převážně módou z 50. let minulého století.
Představí kolekci „Do lesa“, která vznikla pro podzim letošního roku. „Do lesa“ je cesta za dobrodružstvím, odpočinkem, cesta do fantazie. Cesta do dětství, do toulek s kamarády a do vzpomínek. Inspirována stromy, lesními zvířaty a bájnými stvořeními.
Značku Eh sisters společně tvoří dvě sestry Eva a Hanka. Původně absolventky technických oborů na ČVUT se před několika lety rozhodly, že si splní sen a vrátí se k tomu, co je bavilo už od dětství. Holky kladou důraz na ženskou linii a mají rády živé barvy. Eva navrhuje motivy na látky, Hanka z nich potom šije. Zkuste se zasnít a vydat se s nimi do lesa!

3. BLOK – 14.30

VO-KA
Za značkou VO-KA stojí autorka Kateřina Vocelová, architektka, scénografka a především dyzajnérka.
VO-KA miluje umění, architekturu a hlavně svou malou dceru... VO-KA koumá a dumá, jak skloubit své lásky... VO-KA investuje do 3D tiskárny, jež vlastnoručně sestrojuje... VO-KA tráví noci nad prvními pokusy, proklíná Popelku a hrášek po hrášku dává dohromady svou první kolekci... VO-KA po prvním design bálu má jasno, už nemůže přestat, protože tyhle maličké chrámečky krásy ji baví víc než návrhy chrámů doby... To je VO-KA a její svět vtištěný do šperků...
Představí kolekci „Na horách", nyní víc než aktuální,… ve všech smyslech...

EM everyday fashion
EM everyday Fashion je rodinná firma založená na originalitě, kvalitě a komfortu, kde se vždy setkáte s individuálním přístupem a láskou. Jejich modely s minimalistickým střihem jsou pohodlné a dají se kombinovat s čímkoliv. Za značkou stojí autorka Martina Pleskotová, která se na mateřské rozhodla splnit si svůj sen a postavit se na vlastní nohy, a tak to nepřeberné množství ideálů a hlavně nápadů, které se tlačily ven, začala realizovat. EM je splněným snem.
Ve své kolekci „Empathy“ představí pohodlné, sportovní i elegantní outfity vhodné pro několik ročních období. Pro EM jsou typické barevné varianty jednotlivých produktů, ale vybere si i ten, kdo barvám příliš neholduje.
A i když většina modelů EM everyday fashion je určena ženám, najdete u nich i dětské a pánské kousky.

FUNKY DOG
FUNKY DOG je stylová značka psích doplňků, která navíc pomáhá zvířatům v nouzi. Stojí za ní autorka Katarina Králová, která všechny své produkty vyrábí v chráněné dílně v Čechách a s ohledem na životní prostředí, zvířata i lidi. Používá převážně přírodní materiály jako je bavlna, len a Piňatex, což je rostlinná alternativa kůže z vláken ananasových listů. Nevyrábět produkty z kůže je pro FUNKY DOG klíčové, značka tak naplňuje svou filozofii pomáhat zvířatům a získat pro ně lepší péči. Koupí jejich výrobků totiž darujete 10 až 30 % z ceny útulkům a organizacím, které se věnují záchraně zvířat. Od svého založení v roce 2015 již takto přerozdělili přes 1,5 milionu Kč.
Elegantní obojek, praktický postroj, lněné vodítko, kapsičku na pamlsky, aportovací hračku, roztomilý motýlek, květinovou ozdobu, oboustranný šátek či pohodlný kabátek představí v kolekci s názvem „Elegantní ‚eco‘ pes“ zachránění pejsci z ulice, kteří dostali druhou šanci na život.

Olestars by Kristina Petkovic
Kristina začala svou značku budovat v roce 2010. Nyní má spoustu spokojených zákaznic, práce ji baví a naplňuje. Oblečení vzniká v menších limitovaných edicích. Obzvlášť si dávají záležet na výběru látek, protože jen z kvalitních materiálů může vzniknout výjimečný kousek, který zároveň něco vydrží.
Představí kolekci „MINIMAL“, pro níž, stejně jako pro všechny její ostatní modely, je typický moderní vzhled a nadčasovost. Ponese se převážně v duchu černé, bílé a šedé, ale najde se i pár barevných kousků.
Její oblečení je nejen krásné, ale i neuvěřitelně pohodlné. Při výrobě pomáhají i kamarádi ze Svazu paraplegiků, kteří na každý kousek pečlivě našívají cedulky Olestars, aby každý viděl, že nosíte originál.


O účesy našich modelek se postarají šikovné ruce kadeřníků ze salonu Krupnik Fyzio & Hair – smysl v detailu, který přináší unikátní koncept nevšední kombinace služeb, jež mají přeci jen něco společného. Svůj salon si otevřel kadeřník Pavel Krupník po 18 letech praxe v TOP salonech v České republice. Nejen během těchto let, ale i dnes Pavel stále sbírá mnoho zkušeností v různých kadeřnických soutěžích, při focení módních kolekcí, jako školitel pro značku L’Oréal Professionnel nebo při česání účinkujících přímého přenosu benefičního koncertu Světlo pro Světlušku. To vše Pavla dále posouvá v jeho kadeřnické profesi a je pro něj příjemným zpestřením a především inspirací pro každodenní práci s klienty.

Líčení zajistí tým vizážistek z Make-up Institute Prague. Make-up Institute Prague je prestižní make-up škola s evropským renomé. V týmu lektorů má ty nejlepší make-up artisty na trhu, kteří zde vedou kurzy pro začátečníky, rekvalifikace i speciální kurzy pro pokročilé vizážisty. V rámci Institutu funguje i agentura pro vizážisty, která všem svým absolventům nabízí rozličné pracovní příležitosti.